Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

e-Bezpečnost Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Soutěž: Ajéje, AI! Umělá inteligence z pohledu kyberbezpečnosti

letak soutez
V letošním roce se opět žáci a studenti v Kraji Vysočina mohou zapojit do kreativní soutěže k vybranému tématu z oblasti elektronické bezpečnosti. Jedná se již o jedenáctý ročník soutěže.
 

 
 

Soutěž Ajéje, AI! vyhlašuje Pracovní skupina k el. bezpečnosti, která působí na Krajském úřadě Kraje Vysočina. Soutěžní práce se mají věnovat tématu umělé inteligence a rizikům či výhodám, které mohou vzniknout při jejím užívání. Dále se soutěžící mohou zaměřit oblasti, kde se již dnes používá (sběr údajů o uživatelích, reklamní kampaně, samořídící auta, samozásobovací ledničky, apod.)  „Žáci a studenti ze základních a středních škol v Kraji Vysočina mohou zasílat své soutěžní práce až do 28. února 2022“, uvedl vedoucí Odboru informatiky, Petr Pavlinec.  

 

Soutěžící mohou natáčet videa, namalovat plakáty, komiksy či vytvářet powerpointové prezentace. Stejně jako v loňském roce je jednou z kategorií výroba deskových případně karetních her.

 

Kraj Vysočina v tomto roce také v rámci této soutěže vyhlašuje soutěž škol. Škola, ze které bude nejúspěšnější soutěžící (absolutní vítěz, kterého vybere porota), získá 20 000 Kč.

 

V loňském roce, kdy tématem soutěže byla pravdovost informací na internetu, se do soutěže zapojilo více jak 100 soutěžících. Porota, složena ze členů pracovní skupiny k problematice el. bezpečnosti, hodnotila celkem 75 soutěžních prací.

 

Více informací o soutěži naleznete na www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost.

 

 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 1.11.2021 / 1.11.2021
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies