Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj diskutuje se starosty v oblasti dopravy, majetku a silničního hospodářství. Tentokrát v Moravských Budějovicích

Kraj diskutuje se starosty v oblasti dopravy, majetku a silničního hospodářství. Tentokrát v Moravských Budějovicích
Na začátku tohoto týdne se v Městském kulturním středisku Beseda uskutečnilo pracovní setkání zástupců Kraje Vysočina a Krajské správy a údržby silnic Vysočiny se starosty ORP Moravské Budějovice. Přibližně třicítce starostek a starostů byly prezentovány nejen připravované akce v oblasti dopravy, včetně plánovaných oprav a modernizací silnic, ale i investiční akce v oblasti majetku nebo informace k Veřejné dopravě Vysočiny. Současně byly představeny chystané programy v oblasti dopravy a bezpečnosti v rámci Fondu Vysočiny i přípravy rozpočtu Kraje Vysočina na rok 2022.
 

 
 

Diskutovalo se o oblastech, které starosty a obce v ORP trápí nejvíce, a to jsou zejména opravy silnic, kvalita rekonstruovaných silnic, koordinace objízdných tras a problémy v návaznosti autobusové a železniční dopravy mezi obcemi v Kraji Vysočina. Dále vážení přetížení nákladních vozidel na silnicích a ničení opravených krajských komunikací právě těmito přetíženými nákladními vozidly.


Za radu kraje se pracovního setkání zúčastnili náměstek hejtmana Miroslav Houška, radní Karel Janoušek a předseda výboru pro strategické projekty Martin Hyský. Dále byli přítomni zástupci Krajské správy a údržby silnic Vysočiny – ředitel Radovan Necid a vedoucí cestmistrovství v Moravských Budějovicích Michal Bartoň. „Na setkání jsem si pro přítomné starostky a starosty připravil přehled silničních investic, které byly v tomto území realizovány v minulosti a také ty, které se aktuálně připravují,“ přiblížil setkání v Moravských Budějovicích náměstek Miroslav Houška a potvrdil, že podobná setkání v jednotlivých obcích s rozšířenou působností plánuje se svými kolegy uskutečnit postupně po celé Vysočině.


MorBud

MorBud

MorBud

  • Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.10.2021 / 20.10.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze