Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Národní konference Venkov 2021

Venkov 2021
Žďár nad Sázavou v polovině října hostil již 12. ročník Národní konference Venkov, tradičního celostátního setkání odborníků a zástupců veřejné správy k problematice rozvoje venkova. Konferenci uspořádal Spolek pro obnovu venkova ČR ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR a Sdružením místních samospráv ČR, hostitelem úvodního slavnostního večera v prostorách Zámku Žďár nad Sázavou byl Kraj Vysočina.
 

 
 

Národní konference Venkov již řadu let představuje významnou příležitost pro setkání zástupců státní správy, starostů, místních akčních skupin, neziskového sektoru, odborníků a dalších partnerů z regionů napříč ČR. Prostor ke sdílení informací a zkušeností, prostor k diskusi nejen nad aktuálními problémy, se kterými se potýkají venkovské oblasti, ale i nad možnostmi a potenciálem rozvoje venkova do budoucna, a v neposlední řadě také příležitost k představení zajímavých a úspěšných projektů a počinů v oblasti obnovy a rozvoje venkova.

 

Kraj Vysočina se ujal role hostitele slavnostního úvodního večera, který proběhl v krásných historických prostorách Zámku Žďár nad Sázavou. Pro mnohé účastníky se jednalo o první významnější příležitost k osobnímu setkání po mnoha měsících restrikcí spojených s pandemií onemocnění Covid-19. „Ve spolupráci se ždárským zámkem jsme hostům nabídli také možnost prohlídky zámeckého areálu či Muzea nové generace nebo návštěvu unikátní Baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Mikuláše,“ vyzdvihla náměstkyně hejtmana kraje pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová.

 

Hlavní program konference, které se zúčastnily více než tři stovky účastníků nejen z krajů v ČR, ale například i ze Slovenské republiky, se konal v Kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou a organizátoři připravili bohatý program v podobě přednášek, workshopů a exkurzí. Letošní, v pořadí již 12. ročník konference byl věnován 4 hlavním oblastem, a to zemědělství a spolupráce na venkově, klimatická změna a péče o krajinu a komunitně vedený místní rozvoj a jeho budoucnost a rozvoj potenciálu venkova ve vztahu ke kulturnímu dědictví a cestovnímu ruchu. Program dále doplnily exkurze, na nichž se účastníci mohli seznámit se zajímavými úspěšnými projekty a investicemi do obnovy a rozvoje venkova v okolí hlavního dějiště konference, tedy Žďáru nad Sázavou.

 

„Je mi ctí a potěšením, že se letošní ročník této významné akce konal právě na Vysočině, pro kterou je venkovský charakter území opravdu typický a kde problematika rozvoje venkova patří dlouhodobě ke klíčovým prioritám krajské samosprávy,“ uzavřela Hana Hajnová.

 

Venkov 2021Venkov 2021Venkov 2021Venkov 2021Venkov 2021Venkov 2021

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2021 / 14.10.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze