Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výsledky parlamentních voleb na Vysočině

Voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republice se 8. a 9. října 2021 zúčastnilo 68,93 % oprávněných voličů z Kraje Vysočina, kteří přišli odevzdat hlas do 1139 volebních okrsků. Vysočina si tak připsala druhou nejvyšší účast u voleb hned po Praze. Ostatně, volební účast u minulých parlamentních voleb na Vysočině vždy překročila 60 %, tedy až na rok 2002, kdy na Vysočině dorazilo „pouze“ 58 % voličů.
 

 
 

První okrskové výsledky byly do evidenčního systému vloženy už třicet minut po uzavření volebních místností. Kompletně sečteno bylo na Vysočině v sobotu v 18:57. „Za klidný průběh voleb patří díky organizátorům, primátorce, starostkám i starostům, tajemníkům obecních úřadů, členkám i členům okrskových volebních komisí i komisí pro zvláštní způsob hlasování. Ve finiši pak výsledky opět naprosto profesionálně a se zkušeností zpracoval tým Českého statistického úřadu. Poděkování za přípravu a zajištění průběhu voleb ve standardním režimu i na drive-in stanovištích patří organizační skupině Krajského úřadu Kraje Vysočina, ale i Armádě České republiky, Policii České republiky i všem zapojeným městským policiím,“ řekl ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec.


Prostřednictvím drive-in stanovišť letos hlasovalo 87 voličů. Celkem 34 osob v karanténě nebo izolaci kvůli koronaviru požádalo v Kraji Vysočina o možnost hlasovat do zvláštní přenosné volební schránky.

 

Sdílené grafiky: Český rozhlas, ČSÚ

výsledky volebvýsledky voleb
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.10.2021 / 11.10.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies