Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dobrovolníci si budou vyměňovat zkušenosti na konferenci

Dobrovolníci si budou vyměňovat zkušenosti na konferenci
Dobrovolníci z celé Vysočiny, ale také koordinátoři dobrovolnických center, ředitelka Regionálního dobrovolnického centra Jihomoravského kraje, zástupkyně z Ministerstva vnitra nebo místopředsedkyně Národní asociace dobrovolnictví se v úterý 26. října sjedou do sídla Kraje Vysočina, aby sdíleli dobrou praxi a vyměnili si znalosti a zkušenosti. Konferenci s názvem „Dobrovolnictví spojuje“, která je určená i všem zájemcům – budoucím dobrovolníkům z Vysočiny, bude moderovat Milan Řezníček.
 

 
 

„Dobrovolnictví se stává nosným tématem pro ozdravení společnosti, přináší pomoc tam, kde je třeba a zároveň je zdrojem nových dovedností pro samotného dobrovolníka a obohacením mezilidských vztahů,“ přibližuje krajská koordinátorka dobrovolníků Irena Hambálková.

 

Nad konferencí převzal záštitu krajský radní pro oblast sociálních věcí Jan Tourek. Program zahájí zástupci z Kraje Vysočina, kteří přiblíží projekty související s tématem dobrovolnictví v našem kraji, následovat Nataša Diatková z Ministerstva vnitra ČR, aby uvedla novinky v oblasti dobrovolnictví, a prostřednictvím on-line přenosu vystoupí i kolegové z Dolního Rakouska s prezentací na téma Teorie & praxe z pohledu spolupracující organizace a popíšou projekty, které podpořila Evropská unie.


„Velkou inspirací jsou pro nás zahraniční zkušenosti, proto se letos moc těšíme na promítání krátkého videa s názvem Rok dobrovolnické práce v sociálních službách od partnerů z Dolního Rakouska a také na všechna vystoupení s příklady dobré praxe. Představí se zástupci FOKUS Vysočina, z. ú., ale také organizací, které obdržely ocenění v anketě Skutek roku 2020. Ta upozorňuje na jedinečné počiny pro rozvoj Kraje Vysočina,“ prozradila Irena Hambálková a doplnila, že o své zkušenosti se podělí pracovníci Sdílení, o. p. s. Telč, gymnazisté z Humpolce nebo dobrovolnice a zároveň studentka Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice Veronika Švecová.

 

Konference není určená pouze odborné veřejnosti, ale na své si přijdou i samotní dobrovolníci z Vysočiny nebo třeba i lidé, kteří o dobrovolnictví teprve uvažují. Setkání s koordinátory dobrovolnických center a samotnými dobrovolníky je může inspirovat k činům. Vysočina totiž dobrovolníky potřebuje.

 

Kompletní program konference najdete ZDE.

 

Účast na konferenci je zdarma, registrace na konferenci prostřednictvím Google formuláře ZDE. Vzhledem k omezené kapacitě sálu, potvrďte svou účast nejpozději do 19. 10. 2021.


dobrovolníci

 

Konference je pořádána v rámci projektu "Aplikace inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina, reg. číslo: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0015546“, financováno z OPZ a ze státního rozpočtu.

opz 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.10.2021 / 11.10.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze