Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Smart region Vysočina

Mobilní verze webu

Jak regulace umělé inteligence ovlivní start-upy a firmy

CCF
MPO spolu s Úřadem vlády, Svazem průmyslu a dopravy, Masarykovou univerzitou a Brno.ai pořádají online event, který bude zaměřen na aktuálně vyjednávanou EU regulaci umělé inteligence, která díky své horizontální povaze bude mít dopady do start-pů / firem v mnoha oborech.
 

 
 

Intenzivní vývoj umělé inteligence a strojového učení s sebou nese zcela nové etické i právní otázky, kterým v minulosti věnovali hlavně autoři vědecko-fantastické literatury. Jenomže budoucnost je tady a právo si zcela jistě nevystačí pouze se třemi zákony robotiky. Jak tedy k umělé inteligenci přistupuje současná evropská legislativa? Jaké změny a regulace čekají na firmy, které nabízejí řešení z oboru umělé inteligence? Jak se na nejpodstatnější změny připravit a na co si dát pozor? I o tom budou mluvit špičkoví specialisté z oboru.

Program:

  • Jan Míča, vedoucí Oddělení evropské digitální agendy (ÚV): Představení návrhu Evropské komise k regulaci systémů AI (tzv. AI Akt), představení pozice ČR a aktuálního vyjednávání na úrovni EU, 
  • Petr Očko, náměstek ministra sekce digitalizace a inovací (MPO): Prezentace iniciativ EU v oblasti umělé inteligence v programu Digitální Evropa (Evropská centra pro digitální inovace, Testovací a experimentální zařízení v AI) v kontextu ČR a rozbor návrhu evropské regulace AI z hlediska dopadů na podnikatelskou sféru.   
  • Ondřej Ferdus (Svaz průmyslu a dopravy ČR): Představení činnosti Platformy pro umělou inteligenci SP ČR, představení pozice Platformy pro AI SP ČR k návrhu regulace AI s praktickými příklady dopadů na firmy. Možnosti zapojení firem do legislativního procesu na evropské a národní úrovni.
  • Radim Polčák (MU): Diskuse smyslu a účelu plánovaných zákazů a certifikačních povinností a jejich možných praktických dopadů na vývojáře a investory v ČR
Místo: online
Datum: 20. 10. 2021
Čas: od 14.30
Registrace: zde
 
Zodpovídá: Ing. Petr Holý
Vytvořeno / změněno: 10.10.2021 / 10.10.2021 | Zveřejnit od-do: 10.10.2021-11.10.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Smart region Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies