Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Týden sociálních služeb: Centra denních služeb nabízí za podpory kraje pomoc více než pětistovce klientů

Lada
Ve dnech 4.–10. října 2021 Asociace poskytovatelů sociálních služeb vyhlásila XIII. Týden sociálních služeb. V rámci tohoto týdne se řada poskytovatelů sociálních služeb připojila k celostátnímu dni otevřených dveří. Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek přijal pozvání k návštěvě Centra Lada Pacov, které v letošním roce slaví 20 let od svého založení.
 

 
 

V Krajské síti sociálních služeb Kraje Vysočina aktuálně figuruje a je spolufinancováno šest center denních služeb a 22 denních stacionářů, které plní takřka podobnou funkci, jako centra denních služeb. Jedná se o zařízení, kam mohou hendikepovaní lidé nebo senioři docházet každodenně nebo několikrát týdně, trávit tam část dne, dělat, co je baví a mají při tom podporu a pomoc odborných pracovníků. „Dvacítku z těchto zařízení, včetně Lady Pacov, navštěvují klienti s mentálním a kombinovaným postižením, přičemž v roce 2020 v nich byla poskytována péče 553 klientům. Tyto služby umožňují pečujícím rodinám odpočinek a seberealizaci v práci a přispívají k rozvoji klientů,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

V okrese Pelhřimov nabízí své služby i další centra denních služeb: Medou z. s. Humpolec a Domov Jeřabina Pelhřimov (v Pelhřimově a v Počátkách); Domov pro seniory Pelhřimov a Oblastních charita Havlíčkův Brod, v Humpolci pak provozují podobná zařízení pro seniory.


LadaLadaLada

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.10.2021 / 6.10.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze