Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

e-Bezpečnost Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jak na bezpečná hesla?

hesla
Při pohybu na internetu, je silné heslo prvním důležitým krokem k ochraně našich osobních dat. Hesla máme téměř ke všemu – e-mailová schránka, účty na sociálních sítích nebo u různých e-shopů. Ale jak by bezpečné heslo mělo vypadat? Určitě to není heslo 1234 napsané na papírku vedle našeho počítače! Ale to už dnes většina z nás ví.
 

 
 

Dříve se doporučovalo pro vytvoření „silného“ hesla písmena a číslice doplňovat znakem, jako např. @. Nyní se odborníci shodují, že místo krátkého složitého hesla, je lepší volit dlouhé heslo, jako například VYSOCINAradiPouzivat9DlouhaHesla. Minimálně alespoň 15 znaků. Je důležité mít pro přihlašování do různých účtů rozdílná hesla. Hackeři se ročně dostanou k řadě databází s hesly uživatelů, a pokud máte všude stejné heslo a to někde unikne, mohlo by to mít pro Vás nepříjemné následky. S problémem, jak si všechna tato hesla zapamatovat, pomohou tzv. správci hesel. Své heslo nikdy nikomu nevyzrazujte. Pokud se dozvíte, že Vaše heslo bylo prozrazeno, ihned ho změňte. Pokud chceme úroveň zabezpečení našeho přihlašování zvýšit, můžeme využít více kroků k ověření. Například, jako to známe z internetového bankovnictví, pomocí SMS zprávy, kdy nám přijde jednorázový kód.


Více informací o problematice bezpečných hesel naleznete na webu www.KPBI.cz, kde jsou k tomuto tématu dostupné jak e-learningové lekce, tak krátká videa.


 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2021 / 29.9.2021
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze