Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Odpady Vysočiny

Mobilní verze webu

Další úspěch v projektu Enersol. Studenti z Vysočiny vybojovali sadu medailí

Asociace Enersol se i přes nepříznivou situaci zaviněnou v minulých dvou letech pandémií COVID-19 rozhodla uspořádat i v letošním 18. ročníku o půl roku později, než byl původní termín, celostátní konferenci projektu, při které byly vyhodnoceny práce žáků, kteří si na ni vybojovali účast v krajských kolech se svými pracemi na aktuální témata: obnovitelné zdroje energie, úspory v oblasti energie i dopravy, recyklace odpadů a problematika nedostatku vody. Reprezentanti z deseti krajů ČR se tentokrát setkali 21. a 22. 9. v Praze. Vysočina má i letos z celorepublikového finále kompletní sadu medailí.
 

 
 

Kraj Vysočina byl po loňském megavýsledku, kdy jeho reprezentanti zvítězili ve všech třech kategoriích, ve kterých se soutěží (Enersol a praxe, Enersol a inovace a Enersol a popularizace) a celkově obsadili rovněž první místo, i letos úspěšný. „Přivezli jsme kompletní sbírku medalí,“ hodnotí další úspěch enersoláků z Vysočiny vedoucí krajské delegace a ředitel RVC pro projekt Enersol v Kraji Vysočina Josef Váca. Tu nejcennější v kategorii Enersol a popularizace získal Vojtěch Šoula z OA, VOŠ a SZŠ, SOŠS Jihlava za práci Vysočinský testament, pomyslné stříbro vybojoval Kraj Vysočina v celkovém pořadí (1. místo obsadilo Hlavní město Praha, třetí pak Olomoucký kraj) a bronz si odvezl za třetí místo v  kategorii Enersol a praxe Filip Ivan ze SŠS Třebíč za práci Fotovoltaické panely pro školu, kterou vypracoval společně s Ondřejem Škodou. Členy reprezentačního družstva byli dále Veronika Trunečková, žákyně SŠS Třebíč, Kristýna Šourková ze SPŠS ak. S. Bechyně H. Brod, Anna Vavřičková z GY, SOŠ a VOŠ Ledeč n. S. a Michal Gotlieb ze SPŠ a SOU Pelhřimov.

 

„Chtěl bych poděkovat všem žákům za jejich práce a vzorné vystupování po celou dobu této soutěže, ale i ředitelům a učitelům z uvedených škol za přípravu žáků i osobní podporu na celostátní konferenci,“ říká Josef Váca a dodává, že již nyní se připravuje 19. ročník a věří, že práce žáků z našich středních škol budou opět na vysoké úrovni. Zároveň zve školy a jejich žáky, aby se do tohoto významného projektu zapojili, zvláště když příští celostátní konferenci by měla hostit Třebíč, a vyslovuje poděkování Kraji Vysočina za dlouholetou podporu.

Asociace je připravena uspořádat i mezinárodní konferenci, která by se měla konat v 4. a 5. listopadu v Plzni, a věří, že se účastníci budou moci seznámit i s pracemi žáků ze Slovenska, Rakouska, Slovinska či Německa. Náš kraj budou reprezentovat Filip Ivan a mimořádně i Vojtěch Šoula, neboť porota rozhodla o tom, že i když kategorie Enersol a popularizace není na mezinárodní konferenci zastoupena, práce Vojtěcha si zaslouží, aby zde byla ukázkově prezentována.

           

Enersol

  • tisková zpráva SSPTA Jihlava

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2021 / 24.9.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Odpady Vysočiny

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze