Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Drive-in volby do poslanecké sněmovny budou 6. října. Hlasovat z auta mohou lidé v karanténě nebo izolaci kvůli COVID-19

Drive-in volby do poslanecké sněmovny budou 6. října. Hlasovat z auta mohou lidé v karanténě nebo izolaci kvůli COVID-19
Letošní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR připadají na 8. a 9. října a stejně jako v loňském roce mohou voliči, kteří budou v daném termínu z důvodu ochrany před onemocněním COVID-19 v karanténě nebo izolaci, využít drive-in způsob hlasování. Volební stanoviště pro hlasování z auta budou otevřena ve středu 6. října od 8 do 17 hodin ve všech pěti okresních městech – Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou.
 

 
 

Vůbec poprvé měli voliči možnost hlasovat z automobilu na podzim 2020 při volbách do zastupitelstev krajů a do Senátu v obvodech 15 Pelhřimov a 51 Žďár nad Sázavou. Drive-in volby tehdy využilo 259 lidí, dalších 50 voličů odevzdalo hlas ve 2. kole senátních voleb. V Kraji Vysočina budou volební stanoviště pro aktuální drive-in hlasování do Poslanecké sněmovny umístěna ve stejných lokalitách jako v loňském roce, s výjimkou Havlíčkova Brodu, kde se původní místo posunulo přibližně o 100 metrů blíž k městskému parku Budoucnost. Na konkrétním stanovišti pak smějí volit z auta pouze voliči s místem trvalého pobytu v příslušném okrese nebo ti, kterým byl vydán voličský průkaz. V Jihlavě navíc i oprávněné osoby, které mají právo hlasovat do místního referenda obce Velký Beranov.

 

Voliči, kteří chtějí hlasovat prostřednictvím drive-in volby, musí na místě prokázat svoji totožnost platným občanským průkazem nebo cestovním pasem a dále doloží, že jsou osobou v karanténě nebo izolaci. Volič může také přímo před volební komisí vyplnit a podepsat čestné prohlášení, že je v karanténě nebo izolaci.


drive-in

drive-in

drive-in

drive-in

drive-in

  • Ivana Schimmerová, oddělení ostatních správních činností
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.9.2021 / 23.9.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies