Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina nabídla praktickou inspiraci partnerskému regionu. Evropou podpořené ověřené projekty mohou fungovat i na Slovensku

Slovenské regiony se připravují na budoucí čerpání evropských dotací, které bude mimo jiné zacílené i na SMART projekty. Řada úspěšně realizovaných projektů naplňujících koncept Smart regionu funguje díky spolufinancování ze strany Evropské unie i na Vysočině. Studijní skupina starostů, administrátorů projektů, ale i akademiků z vysokých škol a zástupců regionálních uskupení z partnerského Nitranského samosprávného kraje se přijela tento týden inspirovat na Vysočinu, načerpat zkušenosti s přípravou i vedením projektů, prohlédnout si hotové investice, diskutovat o výhodnosti provozů, o naplněnosti vizí.
 

 
 

„Studijní program na Vysočině zahrnoval představení výstupů zásadních projektů vedených malými samosprávami. V Lukách nad Jihlavou zaujala hosty rekonstrukce bývalé sýpky, která nyní slouží jako denní stacionář pro seniory, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, mateřské centrum s dvěma dětskými skupinami a kancelář pro MAS LEADER Loucko. Nadšení neskrývali projektoví manageři ze Slovenska při představení monitoringu využívání cyklostezek na trase Jihlava – Třebíč – Raabs. Na přání projektových managerů byla do programu zahrnuta i vybraná realizace podnikatelského záměru. Záměrně byla vybrána restaurace Kolnička v Lukách nad Jihlavou, tedy projekt realizovaný v přímé vazbě na zvýšenou návštěvnost cykloturistů,“ popsala několik postřehů ze studijní cesty Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. Delší zastavení si vyžádala prohlídka MŠ Sedlejov – ukázkové stavby v pasivním standardu s kapacitou 25 dětí. Místní školka je dobře fungujícím příkladem, že správně propočítaná, naprojektovaná a realizovaná investice, která využívá kombinaci chytrých technologií, může fungovat i v takto malé obci.


Přípravy na příští programovací období vrcholí i v České republice. Řada operačních programů je již ve své finální verzi a nyní prochází posuzováním vlivů na životní prostředí a následně budou odeslané ke schválení do Bruselu. I když období začíná rokem 2021, očekáváme první výzvy, jak již bývá zvykem, nejdříve na jaře příštího roku.


kolokolnička

  • Petr Holý, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2021 / 10.9.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze