Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Vysočině začalo očkování bez registrace. Během první hodiny vakcínu dostala osmdesátka zájemců

očkování
Zájemci o očkování, kteří nejsou prozatím registrováni na žádný termín, mohou v určených termínech přijít na očkování bez registrace do velkého Očkovacího centra Jihlava-Hruškové Dvory. Kraj Vysočina ve spolupráci s Nemocnicí Jihlava využije kapacitu stávajícího očkovacího centra. Odpadá jakákoli administrativa před návštěvou centra, registrace proběhne až na místě. Velké očkovací centrum neregistrované klienty očkuje prozatím jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson. Zájemcům starším 18 let stačí jen přijít s občanským průkazem a kartičkou pojištěnce.
 

 
 

Během první hodiny podali pracovníci centra v Jihlavě-Hruškových Dvorech 79 dávek vakcíny Johnson & Johnson. Zájem veřejnosti o tuto vakcínu demonstroval zástup čekajících dlouhé minuty před otevřením centra. „Přišel jsem hlavně kvůli tomu, že jde o jednu dávku očkování, nechci chodit vícekrát. Očkování mám odbyté, a to je pro mě hlavní,“ uvedl Jiří z Jihlavy, který byl jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson v jihlavském centru očkován jako první. Se stejným argumentem dorazila do centra většina neregistrovaných zájemců. „Už jsem neměl trpělivost čekat na vakcínu od svého praktického lékaře, jsem v rodině poslední neočkovaný. Pracuji tady vedle, tak jsem si sem jen odskočil,“ říká Tomáš z Jihlavy. V první hodině mezi neregistrovanými očkovanými nepřevládala žádná věková skupina. Přišli studenti, většinou vysokých škol, maminky s malými dětmi i senioři. Zájem o neregistrované očkování vedení centra překvapil. V první hodině byla pro tuto skupinu vyčleněna dvě z deseti pracovišť. Očkovací centrum Jihlava-Hruškové Dvory dnes standardně odbaví dalších 700 klientů, kteří jsou řádně registrovaní na druhou dávku vakcíny Pfizer/BioNTech.

 

Kraj nezvažuje rozšířit očkování i do obchodních domů, tato varianta generuje zásadní požadavky provozovatelů, tedy krajských nemocnic, na velké navýšení personálu.

Kraj Vysočina děkuje týmu Očkovacího centra Jihlava-Hruškové Dvory za zajištění očkování bez objednání a za rozšíření služby pro veřejnost.


očkováníočkováníočkováníočkování

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.7.2021 / 27.7.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze