Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

e-Bezpečnost Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jak bezpečně nakupovat na internetu

Online nakupovani
Nakupování na internetu, je i vzhledem k aktuální situaci, stále častější. Tento způsob nakupování má bezesporu své výhody. Nemusíte nikam chodit, máte větší výběr zboží a často i lepší ceny. Nakupování online má ale i svá rizika, na která bychom neměli zapomínat.
 

 
 

Na internetu můžete narazit na podvodné e-shopy, které se na první pohled tváří jako seriózní. Podezřelé by Vám měly být výrazně nižší ceny než v jiných obchodech nebo požadavek na platbu pouze předem. Vhodné je také si vyhledat e-shop na některém ze serverů, které se zabývají jejich recenzemi a hodnocením (Heureka, Asociace pro elektronickou komerci, ...). Seriózní e-shopy také jasně uvádí veškeré zákonné údaje, jako například název, IČO nebo bankovní spojení. Dále je zde uveden telefon, či fyzická adresa, kde je možné si zboží osobně převzít.

Pokud v e-shopu nakupujete poprvé, je lepší využít platbu zboží na dobírku. Nejpohodlnějším způsobem platby je platba kartou. Zde ale vždy zkontrolujte, zda stránka, na které zadáváte údaje, má na začátku své webové adresy „https“, což znamená, že přenos informací je šifrován. Dalšími možnostmi platby jsou internetové peněženky nebo online platba. Ať se si vyberete jakoukoliv z platebních metod, vždy buďte obezřetní.

A pokud se při nakupování online něco pokazí a prodejce to není ochoten řešit, obraťte se na Policii ČR. Více informací o problematice bezpečných nákupů a plateb online naleznete na webu www.KPBI.cz, kde jsou k tomuto tématu e-learningové lekce a videa.

 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 11.5.2021 / 11.5.2021
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies