Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Odpady Vysočiny

Mobilní verze webu

Kraj připravuje další rekonstrukci silnic na Pacovsku. Tentokrát jde o úsek z Lukavce směr středočeské Čechtice

Rada Kraje Vysočina dnes vyhlásila veřejnou zakázku projektu II/128, II/150 Lukavec – hr. kraje, která zahrnuje rekonstrukci silnic II/128 a II/150 mezi městysem Lukavec a obcí Nové Práchňany na hranicích se Středočeským krajem. Jde o modernizaci přibližně tříkilometrového úseku, z velké části povede silnice v místě původní trasy, pouze v místech se zhoršenými směrovými poměry je navržena přeložka původní silnice. Zároveň budou na trase zrekonstruovány tři stávající mosty. Stavební práce by měly být hotové do konce října příštího roku a modernizovaný úsek plynule naváže na nově budovaný obchvat Lukavce.
 

 
 

„Obě stavby se časově potkají, ale stavební práce budou navazovat tak, aby dopravní omezení nebránila obsluze městyse Lukavec. To znamená, že v letošním roce budou na této stavbě provedeny zejména přípravné práce a současně se stihnou vybudovat nová napojení obchvatu Lukavce ve směru na Vyklantice a Pacov. Pro příští rok by tak obchvat už neměl představovat žádné výrazné omezení dopravy,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Miroslav Houška.

 

Stavba v úseku Lukavec – Nové Práchňany je plánována na tři etapy, které budou realizovány a uváděny do provozu postupně, aby byla co nejméně omezována doprava v místě a v co největší možné míře zajištěna autobusová obsluha území. Tři stávající mosty na trase budou zdemolovány a nově vystavěny. Součástí rekonstrukce bude také úprava autobusových zastávek u rybníka Šebíř, úprava hráze včetně rekonstrukce propustku z rybníka a položení chráničky pro síť Rowanet. Položení finální obrusné bude následně v celém úseku provedeno za úplné uzavírky.

 

Část nákladů, které jsou v tuto chvíli odhadovány na více než 100 milionů korun, pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši přibližně 60 milionů korun.


irop

  • Tomáš Pípal, Radek Žižka, Aneta Bulíčková, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2021 / 25.5.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Odpady Vysočiny

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies