Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Přeshraniční webinář pro firmy k tématu Průmysl 4.0 přilákal přes stovku posluchačů

Přibližně stovka zástupců firem a podpůrných organizací se zúčastnila ve čtvrtek 20. května 2021 on-line semináře „Průmysl 4.0 – jednoduše, bez hranic“, který připravil Kraj Vysočina ve spolupráci se Spolkovou zemí Horní Rakousko a dalšími partnery v rámci projektu „Přeshraniční přenos znalostí v oblasti Průmysl 4.0“.
 

 
 

„Dnes již i malé a střední firmy vnímají rostoucí význam digitalizace. Metody a nástroje konceptu Průmyslu 4.0 napomáhají k úsporám času a peněz a zvyšují flexibilitu firem. Proto mnoho společností již své procesy digitalizace započalo či plánuje zahájit. Těší mě, že program, který se zaměřoval především na praktické příklady z konkrétních realizací, přilákal zástupce firem, hospodářských komor a dalších organizací nejen z Kraje Vysočina, Jihočeského, Jihomoravského a Plzeňského kraje, ale také z Horního a Dolního Rakouska. Přidanou hodnotu této akce vidím především v možnosti srovnání možností podpory a poradenství v rámci jednotlivých regionů a v přeshraniční výměně zkušeností z jednotlivých realizací. Možnost individuálních diskuzí a výměny kontaktů mezi účastníky ve virtuálních místnostech po skončení oficiálního programu jen podtrhuje přeshraniční dopad této akce,“ hodnotí Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina.


Webinář byl první aktivitou, připravenou v rámci projektu „Přeshraniční přenos znalostí v oblasti Průmysl 4.0“, kterou realizuje Kraj Vysočina ve spolupráci se Spolkovou zemí Horní Rakousko, za finanční podpory z Fondu malých projektů Interreg V-A Rakousko – Česká republika. V rámci projektu, jehož cílovou skupinou jsou nejen firmy, střední a vysoké školy ale i hospodářské komory, poradenské organizace a další relevantní instituce ve vazbě na téma digitalizace a Průmysl 4.0, jsou do konce roku 2022 plánovány další odborné a síťovací akce jako např. poznávací cesta k tématu Průmysl 4.0 po Vysočině, B2B burza pro malé a střední podniky, semináře pro střední školy nebo publikace k tématu Průmysl 4.0.


  • Kontaktní osoby projektu „Přeshraniční přenos znalostí v oblasti Průmysl 4.0“: Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 534, e-mail: hajkova.ivona@kr-vysocina.cz a Štěpánka Ryklová, odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 550, e-mail:ryklova.s@kr-vysocina.cz

InterReg

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.5.2021 / 21.5.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze