Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na trati Moravské Budějovice – Jemnice využijte atraktivní cestování turistickými vlaky

VLAK (zdroj: vysocina.eu)
Už od 26. dubna Kraj Vysočina obnovil na železnici všechny regionální vlaky, které byly dočasně odřeknuty kvůli koronavirové epidemii. "Sledujeme postupný návrat cestujících do vlaků, o minulém prosluněném víkendu jsme ve vlacích zaznamenali velké množství výletníků, kteří cestovali do přírody za odpočinkem. Avizovaný návrat turistických vlaků je vítaným lákadlem pro celé rodiny," řekl Martin Hyský, předseda Výboru pro rozvoj strategických projektů Zastupitelstva Kraje Vysočina, který má na starosti veřejnou dopravu na Vysočině.
 

 
 

Od 1. května bude zahájen letní sezónní provoz na trati Moravské Budějovice - Jemnice, který zajišťuje společnost Railway Capital nestora českých lokálek Jana Šatavy. Kmenově bude na trati nasazen motorový vůz řady 811 původem ze Slovenska. Jde o vylepšenou verzi motoráčku 810. Během letošní sezóny se na trati jako obvykle vystřídají i další zajímavá vozidla, aby železniční nadšenci byli spokojeni. "Na letní prázdniny také chystáme novinku v oblasti odbavení cestujících, od 1. července bychom chtěli naše vlaky integrovat do krajského tarifního systému Veřejné dopravy Vysočiny," upozornil Šatava.

 

Železniční trať Moravské Budějovice - Jemnice byla zprovozněna v roce 1896. Po sto letech byla v roce 1996 vyhlášena kulturní památkou. Pravidelný provoz osobních vlaků byl na trati ukončen v roce 2010. Od roku 2018 Kraj Vysočina na trati zajišťuje víkendový provoz osobních vlaků v prodloužené letní sezóně od Velikonoc do konce září. Odřeknuté jízdy z letošního dubna budou přesunuty na adventní víkendy.

 

Tip na sobotní výlet (z Jihlavy):

  • Vyjeďte v 11:34 z jihlavského nádraží spěšným vlakem Ryzlink rýnský ve směru Znojmo (jede jen v sobotu). Ve 12:27 vystupte v Moravských Budějovicích. Pokračujte ve 12:32 vlakem Railway Capital, který do Jemnice přijede ve 13:03. Projděte si malebné městečko Jemnice a vydejte se po červené turistické značce do Dačic. Pěší túrou je to 17,5 km z jemnického nádraží k nádraží v Dačicích. Z Dačic jezdí o víkendu každé 2 hodiny přímé vlaky do Jihlavy a Havlíčkova Brodu. Poslední odjíždí ve 20:07.

FOTO: www.vysocina.eu
vlak

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.4.2021 / 30.4.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze