Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jednání Krizového štábu Kraje Vysočina: Zvyšuje se zájem o antigenní testování, velká centra nabízí rychle termíny pro očkování

 

 
 

  • Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: aktuální incidence je nyní 186 evidovaných případů COVID-19 na 100 tisíc obyvatel, jde o pokles oproti minulému období o 28 %.
  • Pět krajských nemocnic na Vysočině se aktuálně stará o více než čtyřicet COVID-19 pozitivních pacientů vyžadujících vysoce specializovanou intenzivní péči. Situace je stále velice vážná v Nemocnici Nové Město na Moravě, které nyní musí s péčí o nové případy vypomáhat Nemocnice Jihlava, pacienti ve vážném zdravotním stavu přibývají v Nemocnici Třebíč, naopak Nemocnice Pelhřimov dnes měla na intenzivní péči lůžka úplně volná. Na standardních lůžkách je péče poskytována 153 pacientům s COVID-19.
  • PCR testování je nyní na všech odběrových místech v Kraji Vysočina dostupné ze dne na den, prováděno je do 500 odběrů denně. Zvýšený zájem je nyní o antigenní testování, naplněny jsou především první květnové termíny. V kraji je nyní prováděno cca 2 200 antigenních testů za den, což je cca o 300 odběrů denně více než v minulém týdnu.
  • Zrušení státní veřejné zakázky (administrované SSHR) na antigenní testy může představovat komplikaci pro testování ve školách, které mají zásoby testů cca do 10. 5. „Pokud by snad povinnost zajistit testovací materiál padla na kraje, pro všechny školy v Kraji Vysočina by tento neplánovaný nákup představoval náklad 70–80 miliónů korun za měsíc,“ uvedl krajský radní pro školství Jan Břížďala. Kraje, stejně jako stát, musí pro nákup testů využívat institutu zadávání veřejných zakázek, ani kraje tak nejsou schopny testy pravděpodobně dodat do škol dříve než stát. Prozatím kraji chybí jakékoli informace buď ze strany státu, vlády ČR nebo Ústředního krizového štábu.
  • V tomto týdnu byl na školách v Kraji Vysočina proveden v 15 případech pozitivní test u dětí, ve 12 případech u zaměstnanců škol. Za minulý týden mělo pozitivní výsledek antigenního testu celkem 42 žáků a zaměstnanců.
  • Od 3. května je avizován návrat další skupiny dětí do škol a školek. Pokud dnes v podvečer nerozhodne vláda jinak, nebude se toto uvolnění kvůli nepříznivé epidemiologické situaci (denní průměr pod 100 nakažených na 100 000 obyvatel) týkat mimo jiné i Kraje Vysočina. Stále se čeká, zda nebude přihlédnuto k otevírání škol po okresech, ministr školství přislíbil, že se bude tímto návrhem Krizový štáb Kraje Vysočina souhlasil s proočkováním 25 komisařů autoškol, dalšími osobami prioritně očkovanými budou drážní hasiči stanice Havlíčkův Brod.
  • Většina velkých očkovacích center na Vysočině bude mít do konce tohoto týdne rozeslané PIN2 (tzv. zvací SMS) všem osobám, které se registrovaly k očkování. V případě nových registrací jsou některá centra připravena rozšířit očkovací hodiny. Znamená to, že velká očkovací centra jsou kapacitně i z hlediska množství vakcín připravena začít očkovat další nižší věkové skupiny.
  • Prostřednictvím Ústředního krizového štábu byla podána žádost Nemocnice Havlíčkův Brod o prodloužení výpomoci 7 příslušníků Armády ČR v termínu  6.–20. 5. 2021

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.4.2021 / 29.4.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze