Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Odpady Vysočiny

Mobilní verze webu

Začala dvouletá rekonstrukce průtahu Jemnicí

Předáním staveniště dnes fakticky začaly plánované práce na silnici II/152 v úseku průtahu města Jemnice. „Jeden kilometr dlouhý úsek bude rekonstruován na etapy. V první etapě bude opraven 200 metrů dlouhý úsek od ulice Lipová po křižovatku na Dešnou s tím, že křižovatka zůstane omezeně průjezdná, současně stavba začne řešit most přes Želetavku v ulici Na Podolí. V jeho případě zůstane nosná konstrukce, modernizace se budou týkat mostního svršku, upraveno bude šířkové upořádání respektující práce na navazující komunikaci, “ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a dopravy Miroslav Houška.
 

 
 

Dokončení prací na celém průtahu se předpokládá v září příštího roku. Miroslav Houška však upozorňuje, že v zimním období bude průtah zprovozněn v celé délce jak po starém, tak po novém úseku s plnohodnotnou zimní údržbou. Modernizace průtahu je společnou investicí Kraje Vysočina, města Jemnice a Vodovodů a kanalizací Třebíč, od rychlosti jejich práce závisí rychlé zahájení prací navazujících. Kraj Vysočina bude rekonstrukce komunikace stát více než 37 miliónů korun vč. DPH.

 

Rekonstrukce průtahu Jemnice bude předpokládat dopravní omezení. Osobní doprava bude vedena po ostatních místních komunikacích, tranzit bude veden mimo město.

Na projekt II/152 Jemnice – průtah má kraj přislíbenu dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 32 miliónů Kč.


Foto: současný stav komunikace II/152 v Jemnici

logo

II/152II/152

  • Karel Liška, obor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.4.2021 / 21.4.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Odpady Vysočiny

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze