Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina podpořil osoby s autismem

Kraj Vysočina podpořil osoby s autismem
Kraj Vysočina si připomenul Světový den zvýšení povědomí o autismu, který každoročně připadá na 2. dubna. Po roční odmlce se tak opět rozsvítilo modře jeho sídlo, čímž se hejtmanství připojilo k již VIII. ročníku celorepublikové kampaně s názvem Česko svítí modře. S velkou odezvou se setkala také výzva Obleč se do modré a podpoř osoby s autismem, díky které mohl každý vyjádřit podporu osobám s poruchou autistického spektra moci. Veškeré aktivity se konaly pod záštitou krajského radního pro sociální oblast Jana Tourka a ve spolupráci s realizačním týmem projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina.
 

 
 

Po jasně viditelném vzkazu podpory, kdy se na Velký pátek rozsvítil modře Krajský úřad Kraje Vysočina, odstartovala v týdnu od 5. do 9. dubna veřejná výzva na podporu osob s poruchou autistického spektra. Vyjádřit ji mohl každý, kdo si oblékl modré oblečení. Připojili se nejen krajští úředníci, ale i sociální instituce z Vysočiny, poskytovatelé sociálních služeb, další organizace a také široká veřejnost. Důkazem toho byly i fotografie, které zájemci sdíleli na facebookovém profilu Kraje Vysočina. Tuto možnost využili například personál a klienti Domova Kamélie Křižanov, Domova ve Zboží, Domova Jeřabina, či Denního stacionáře Rosa v Bystřici nad Pernštejnem. Dále svým modrým oblečením přispěli i klienti a pracovníci organizace Nesa ze Žďáru na Sázavou, Domova pro seniory Havlíčkův Brod a řada dalších. Velmi nápaditým způsobem se připojil i Domov Háj, který vysadil modrou hortenzii na zahradě nové ambulantní služby sociálně terapeutické dílny ve Světlé nad Sázavou. Dobrým příkladem může být i organizace Vodaservis s.r.o. ze Žďáru nad Sázavou, která je partnerem Domova Kamélie.


Cílem aktivit bylo také zdůraznit, že péče o osoby s poruchami autistického spektra nepočká po odeznění pandemie, ale je trvalá. Neméně důležitým vzkazem bylo i to, že Kraj Vysočina se chce stát iniciátorem podpory osob s autismem v domácím prostředí, ale i v sociálních službách na Vysočině a celé České republice.  Napomoci k tomu má již zmíněný projekt Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina.


Přehled zapojených organizací a společností v Kraji Vysočina:

Domov Kamélie Křižanov

Domov Jeřabina Pelhřimov

Domov ve Zboží

DS. Havlíčkův Brod

Domov Háj Ledeč nad Sázavou

Rosa Bystřice nad Pernštejnem

Nesa Charita Žďár nad Sázavou

Soukromá vyšší odborná škola sociální, o.p.s.,

DAFE-PLAST Jihlava, s.r.o.,

Úřad práce Havlíčkův Brod, oddělení zprostředkování

společnost Vodaservis

Mlékárna Polná

pracovnice prodejny COOP Na Bradle ve Světlé nad Sázavou,

společnost FOXLINK

společnost SDZprofin  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.4.2021 / 15.4.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze