Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Na mimořádný nákup sbírkových předmětů dá letos Vysočina více než milion korun

Kraj Vysočina v letošním roce uvolní více než milion korun na mimořádný nákup sbírkových předmětů svých galerií a muzeí. Během letošního roku budou výstavy a stálé expozice vybraných šesti krajských institucí obohaceny o grafiky, plastiky, obrazy, ale i o speciální exponáty, které potěší zejména návštěvníky hradů Kámen a Roštejn. „Do expozice jednostopých vozidel na hradě Kámen přibyde motocykl Jawa Bizon, historickou trasu na Roštejně doplní zajímavé preparáty a trofeje z nově pořízeného souboru od soukromého sběratele,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a památkové péče Roman Fabeš. Kraj Vysočina podporuje mimořádné nákupy exponátů od roku 2016.
 

 
 

Například motocykl Jawa Bizon bude na hradě Kámen k vidění už letos v létě. „Jde o výjimečně zachovalý exemplář, do posledního detailu a součástky v původním továrním provedení. Nákup byl Muzeem Vysočiny Pelhřimov, pod který hrad Kámen spadá, konzultován s pracovníky Národního technického muzea v Praze. Tento nový exponát výrazně obohatí motocyklovou expozici na Kámeně, kde podobný stroj dosud chybí,“ informoval na tiskové konferenci Kraje Vysočina radní pro oblast majetku Karel Janoušek.

  

Sbírkové fondy Kraje Vysočina spravují Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč, Jihlava a Galerie výtvarného umění Havlíčkův Brod, Horácká galerie v Novém Městě na Moravě a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě. Kromě mimořádného příspěvku na nákup exponátů doplňují organizace sbírky i nákupem ze svých rozpočtů. V roce 2021 například částkou vyšší než 1,5 miliónu korun. Dalším zdrojem mohou být i dotace poskytnuté ministerstvem kultury.


  • Ivana Hamáčková, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Veronika Landsmanová
Vytvořeno / změněno: 9.4.2021 / 9.4.2021
Informace jsou aktuální

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze