Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jednorázový příspěvek na zřízení a provoz velkokapacitních očkovacích center

centrum
Během jednoho měsíce se i díky aktivitě samospráv největších regionálních měst podařilo na Vysočině rozjet funkční síť velkých očkovacích center, jejichž kapacita přispívá k rychlé proočkovanosti populace v kraji. „Městům, která se iniciativně zapojila do budování center nebo poskytla nadstandardně velkorysou organizační a logistickou součinnost, kraj nyní poskytne jednorázovou finanční kompenzaci, resp. jednorázový krajský příspěvek. Pelhřimovu, Žďáru nad Sázavou, Třebíči a Jihlavě pošleme po 100 tisících korunách,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

Města Pelhřimov, Třebíč i Žďár nad Sázavou poskytla pro účely zřízení velkých očkovacích center vlastní bezbariérové objekty, nabídla zajištění souvisejících služeb, jako například asistenci městské policie, výpomoc formou zapojení vlastních zaměstnanců, přípravu a spolupráci na realizaci dopravního značení v lokalitě nebo náborové kampaně externistů a dobrovolníků. Statutární město Jihlava kromě nabídnuté asistence městské policie, která pravidelně pomáhá s usměrňováním provozu u centra, posílilo proaktivně dopravní spojení městské hromadné dopravy směrem k očkovacímu centru a umožnilo klientům centra využívat tuto linku zdarma.

 

Současné fungování center průběžně generuje provozní náklady. Kraj je připraven s provozovateli – nemocnicemi, městy i dalšími partnery diskutovat za kým a v jaké výši půjde jejich úhrada. Diskuze bude vedena ke každému centru zvlášť. Už během tohoto týdne by na Vysočinu mělo být ministerstvem zdravotnictví doručeno avizovaných více než 13 tisíc dávek vakcíny Pfizer/BioNTech, centra se opět rozběhnou na plné kapacity.

 

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.4.2021 / 7.4.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze