Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Odpady Vysočiny

Mobilní verze webu

Vysočina raketově zrychlila očkování. Některá centra dokonce očekávají volné kapacity

OČC
Očkování na Vysočině nabralo vysoké obrátky. Díky intenzivnímu provozu čtyř velkých očkovacích center a obrovskému nasazení personálu se Vysočina dostala mezi první tři kraje s nejvyšším počtem očkovaných na 1 000 obyvatel. V současné době na termín podání vakcíny v očkovacích centrech na Vysočině čeká už jen 6 000 osob, téměř o 50 % méně než minulý týden. „V prioritní skupině 80+ čeká na termín už jen 160 osob, většinou těch, kteří se registrovali až v minulých dnech, necelá stovka čekajících na vakcínu je mezi zdravotníky, už jen řádově dny nás dělí od rychlého naočkování poslední tisícovky učitelů,“ informoval dnes hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

Podle propočtů krajských analytiků by v následujícím týdnu měla na Vysočině dostat zvací SMS s druhým kódem pro objednání termínů většina registrovaných osob z prioritní skupiny 70+. Koordinátoři očkovacích center avizují, že pokud nebude otevřena registrace pro další cílovou skupinu, může se stát, že kapacity vysočinský očkovacích center zůstanou nevyužité. „Případné volné kapacity očkovacích center by mohli využít například senioři, kteří se zatím na očkování neregistrovali u svého praktického lékaře. Kraje nadále čekají na zavezení ordinací praktiků vakcínou AstraZeneca, u které však dnes ministerstvo zdravotnictví potvrdilo dlouhodobější výpadky dodávek,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

                                                            

Nejkratší čekací doba na očkování je aktuálně v Očkovacím centru Jihlava, Hruškové Dvory a v Očkovacím centru Žďár nad Sázavou. U nově registrovaných lze očekávat naočkování v řádech dnů.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.3.2021 / 16.3.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Odpady Vysočiny

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies