Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

COVID Záruka CK - podpora cestovním kancelářím s pojištěním proti úpadku - příjem žádostí od 1. března 2021

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou spouští od 1. března příjem žádostí do programu COVID Záruka CK, díky kterému mohou malé a střední cestovní kanceláře získat bankovní záruku na pojištění proti úpadku. Záruka činí až 75 % z požadované spoluúčasti cestovní kanceláře do 30% limitu pojistného plnění, nejvýše však 4 miliony korun.
 

 
 

Záruky jsou určeny zejména pro malé a střední cestovní kanceláře a budou se vystavovat na jeden kalendářní rok, resp. na jedno pojistné období, zahájené mezi 1. říjnem 2020 a 31. prosincem 2021. 

Žádat o podporu budou moct také společnosti, které dříve působily jako cestovní kanceláře, ale v době od 12. 3. 2020 se z nich musely stát cestovní agentury.


„Cestovní kancelář dosáhne na zákonné pojištění prostřednictvím záruky, zůstanou jí vlastní zdroje, které bude moci využít na další činnost, a bude tak moci dál poskytovat cestovní služby,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu pro EU fondy Marian Piecha a dodává: „Předpokládaná potřeba finančních zdrojů je 300 milionů korun a podpora by mohla být dosažitelná pro více než 90 % cestovních kanceláří a agentur v České republice.“


„Žádosti o podporu budou přijímány od 1. března 2021 prostřednictvím E-Podatelny Českomoravské záruční a rozvojové banky. Podrobné informace k programu, žádost a videonávod, jak o podporu zažádat, budou včas zveřejněny na webových stránkách  www.cmzrb.cz a www.mpo.cz.“


Zdroj: www.mpo.cz

 
Zodpovídá: Ing. Ivona Hájková
Vytvořeno / změněno: 24.2.2021 / 24.2.2021 | Zveřejnit od-do: 24.2.2021-31.12.2021
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze