Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Cykloportál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Fond Vysočiny - program Cyklodoprava a cykloturistika 2021

FondVysočiny_logo
Dotační program na podporu rozvoje základní infrastruktury pro cyklistiku.
 

 
 

Zastupitelstvo Kraje Vysočina 9. 2. 2021 schválilo další výzvu podpory v oblasti rozvoje cyklodopravy a cykloturistiky. V rámci Fondu Vysočiny byl vyhlášen grantový program Cyklodoprava a cykloturistika 2021.


Cílem tohoto programu je podpora v oblasti rozvoje základní veřejné infrastruktury pro cyklistiku. Podpora je směřována do třech oblastí:

- podprogram A - Projektová dokumentace

- podprogram B - Cyklotrasy a cyklostezky (údržba, opravy, rekonstrukce, výstavba MK a ÚK - cyklostezky + "komunikace pro cyklisty", objekty podmiňující jejich funkci)

- podprogram C (nově) - Terénní cyklistika (údržba, opravy, rekonstrukce, rozšiřování stávajících a výstavba nových areálů - singletraily, pumptracky)


Alokace grantového programu pro aktuální výzvu je v celkové výši 8,5 mil. Kč. Maximální výše možné podpory je 50 % z celkových uznatelných nákladů na jeden projekt maximálně však:

- podprogram A - 300 tis. Kč

- podprogram B - 500 tis. Kč (údržba, opravy a rekonstrukce) resp. až 2 000 tis. Kč (výstavba) 

- podprogram C - až 2 000 tis. Kč


Příjem žádostí je od 15. 3. 2021 do 26. 3. 2021 - POZOR na podmínky pro jednotlivé způsoby podání žádosti!


Realizace projektů: uznatelné jsou náklady od termínu vyhlášení výzvy tj. 9. 2. 2021, ukončení realizace pak musí být nejpozději do 31. 10. 2022 včetně zaúčtování a uhrazení nákladů.


Kompletní znění výzvy, formulář žádosti a další náležitosti jsou ke stažení na odkazu https://www.fondvysociny.cz/dotace/ v sekci cestovní ruch (ID dotace FV02801).


Poz. Podprogram na podporu rozvoje doprovodné infrastruktury cyklotras a služeb - odpočívky, parkování kol, půjčovny kol, elektromobilita - byl "přesunut" do grantového programu Infrastruktura cestovního ruchu 2021 a rozšířen na všechny typy turistických tras.


Konzultace: Ing. Petr Stejskal, 564 602 354, stejskal.p@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Petr Stejskal
Vytvořeno / změněno: 10.2.2021 / 10.2.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze