Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Roman Fabeš - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výstavy za muzejními okny v Pelhřimově a v Třebíči

Výstavy za muzejními okny v Pelhřimově a v Třebíči
„Na základě kladného ohlasu ze strany veřejnosti fungují opět od února tzv. muzejní okýnka při Muzeu Vysočiny Pelhřimov a Muzeu Vysočiny Třebíč. Ačkoli dle vládních opatření souvisejících s onemocněním COVID-19 musí být všechny sbírkotvorné instituce nadále uzavřené, snaží se tyto organizace udržovat kontakt s veřejností, a to například prostřednictvím sociálních sítí či improvizovanými výstavami za okny muzeí. Chtěl bych jim za tuto zajímavou aktivitu poděkovat,“ uvedl Roman Fabeš, radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že tyto výstavy mohou být příjemným zpestřením procházky uvedenými městy.
 

 
 

Na Hromnice 2. 2. 2021 symbolicky ve 12:01 hod. byla za okny výstavní síně zámků pánů z Říčan na Masarykově náměstí v Pelhřimově zpřístupněna nová improvizovaná výstava z cyklu Co to sbíráš?. Ta zde bude k vidění 14 dní v režimu 24 hodin denně. Včetně sobot a nedělí. K její obměně dojde vždy po dvou týdnech v úterý v poledne. V rámci tohoto cyklu by měly být postupně představeny rozmanité sbírkové předměty z vybraných podsbírek uložených v depozitáři. Jak říkají samy kurátorky Markéta Skořepová a Miroslava Kvášová z pelhřimovského muzea, rády by vám tímto zkrátily čekání na živou a opravdovou kulturu. „Začneme vývěsními štíty, následovat bude Josef Šejnost, na řadu přijde také třeba reklama nebo móda. Pokud i vy máte nějaký tip, co byste rádi za okny muzea viděli, napište či zavolejte do muzea,“ vyzvaly k jedinečné možnosti podílet se na zaměření výstavy kurátorky.  Pro aktuální informace sledujte webové stránky muzea.  

 

Rovněž Muzeum Vysočiny Třebíč znovuotevřelo pomyslné muzejní výdejní okýnko. Jak říkají sami muzejníci: „Pojďte se osvěžit k našemu muzejnímu výdejnímu okýnku. Žaludek nenakrmíte, ale zato vás čeká pohlazení na duši.“ V průběhu února zde budou vystaveny plakáty ze sbírky třebíčského muzea, která čítá zhruba 20 tisíc položek. Tato podsbírka plakátů byla systematicky vytvářena již od roku 1981. Vytipovány z ní  byly čtyři zajímavé tematické okruhy vhodné k vystavení. Pokud tedy zavítáte k třebíčskému zámku, budete si moci přes okénko prohlédnout plakáty upozorňující na nebezpečí alkoholu, cigaret, vyzývající ke zdravému stravování, aktivnímu pohybu – zkrátka zdravému životnímu stylu. Druhou skupinu budou tvořit plakáty politických stran napříč historií našeho státu, třetí prezentovanou oblastí budou plakáty se zemědělskou tématikou z dob předchozího komunistického režimu a na konec po práci patří již neodmyslitelně trocha zábavy v podobě plakátů zvoucích na karnevaly, tancovačky, maškarní plesy apod. Stejně jako v loňském roce je pro příchozí připraveno malé překvapení v podobě hrací karty a samolepky. Což zajisté ocení nejenom sběratelé, ale i všichni ostatní. Třebíčské muzejní okýnko je nasvícené denně v čase od 9 do 20 hodin. Obměňováno bude vždy v pondělí. Takže během 4 únorových týdnů se vystřídají všechna témata. Všechny informace nejenom k této aktivitě, ale vůbec k Muzeu Vysočiny Třebíč najdete na www.muzeumtr.cz.

muzeumPe
muzeumTR

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.2.2021 / 9.2.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Roman Fabeš - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies