Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Horáckou galerii v Novém Městě na Moravě povede Věra Staňková

Novou ředitelkou krajské Horácké galerie v Novém Městě na Moravě bude od 1. března 2021 Věra Staňková. Ve funkci nahradí Josefa Chalupu, dlouholetého ředitele organizace.
 

 
 

Věra Staňková žije v Novém Městě na Moravě, kde absolvovala gymnázium, poté vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze se specializací na televizní a filmovou tvorbu. Tiskovou, redaktorskou, manažerskou i organizační agendu vykonávala pro ministerstvo zahraničních věcí, Český rozhlas a Českou televizi Brno a další státní i soukromé subjekty. Je publicistkou a scénáristkou, autorkou knih, marketingových a PR strategií, lektorkou, spoluorganizátorkou benefičních akcí i soutěží pro nadané studenty.

 

„Mým cílem je, aby Horácká galerie byla živoucím místem, ve kterém se návštěvníci budou cítit dobře, které budou opakovaně vyhledávat pro jeho uměleckou kvalitu, otevřenost, přátelskou i tvůrčí atmosféru. Spolu s týmem kurátorů a odborných pracovníků Horácké galerie chci pečovat o sbírkové fondy a koncepčně je rozvíjet, aktivně pracovat s dětmi, které budou v budoucnu rozhodovat o tom, zda bude galerie existovat a v jaké podobě, posilovat značku Horácké galerie a pokračovat v přípravách na rekonstrukci objektu galerie,“ zmínila Věra Staňková.

„Od nové ředitelky očekáváme nejen zvládnutí běžných denních agend, ale i zatraktivnění této krajské instituce, včetně přilákání nových návštěvníků, nabídnutí nových projektů cílených na širší cílovou skupinu. Rádi využijeme bohaté marketingové zkušenosti nové ředitelky a také její ochotu realizovat nové a originální projekty,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Roman Fabeš.

 

Krajská rada při jmenování Věry Staňkové respektovala doporučení hodnotící komise, která posuzovala vhodnost sedmi vážných zájemců o tento prestižní post.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Veronika Landsmanová
Vytvořeno / změněno: 5.2.2021 / 5.2.2021
Informace jsou aktuální

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Významné osobnosti Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze