Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Vysočině začalo očkování seniorů starších 80 let

vakcína
Pět nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina dnes zahájilo očkování seniorů starších 80 let proti nemoci covid-19. Na dnešní termín nabídla každá z nemocnic 90 volných termínů. První vakcíny této skupině spoluobčanů byly aplikovány krátce před 7 hodinou ranní v Nemocnici Nové Město na Moravě a Pelhřimov. Na očkování se dostavili téměř všichni objednaní vč. náhradníků, vyočkováno tak bylo celkem připravených 456 dávek. Všechna očkování proběhla i díky profesionálnímu přístupu vakcinačních týmů v pořádku a bez komplikací. Seniorů z Vysočiny nad 80 let je v registračním systému evidováno zhruba 8600.
 

 
 

„Osobně jsem byl přítomen při zahájení očkování v centru Nemocnice Jihlava. Setkal jsem se se spokojenými seniory, kteří neskrývali radost z klidného průběhu očkování,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Tento týden nemocnice na Vysočině začaly postupně proočkovávat skupinu praktických lékařů, lékařů pro děti a dorost a stomatologů starších 65 let. Následovat budou další. Výjezdové týmy nemocnic už mají proočkovánu více než 1/3 domovů pro seniory.

 

Foto: Návštěva hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka a náměstka pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného v Nemocnici Jihlava.

Foto 1Foto 2Foto3Foto4

  •  tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.1.2021 / 22.1.2021

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze