Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jednání Krizového štábu Kraje Vysočina: Všechny krajské nemocnice na Vysočině zítra zahájí očkování seniorů 80+

 

 
 

- Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek informoval, že 20. ledna 2021 byly na Vysočinu doručeny 4 boxy očkovacích vakcín společnosti Pfizer/BioNTech, tato dodávka představuje 4 680 dávek vakcíny. Bohužel avízo je takové, že v příštích třech týdnech na Vysočinu dorazí opět pouze po třech boxech vakcíny (tzn. každý týden pouze 3 510 dávek).


- 22. ledna 2021 bude ve všech pěti krajských nemocnicích zahájeno očkování registrovaných a objednaných seniorů 80+. V tomto prvním dni bude očkováno v každé nemocnici 90 osob. Průběh prvního dne této formy vakcinace bude vyhodnocen. V následujících týdnech bude očkování této části prioritní skupiny pokračovat. Termíny pro seniory 80+ budou nemocnicemi vypsány na začátku týdne. Podle pokynu ministerstva zdravotnictví, které od pátku zásadně mění fungování centrálního registračního systému, budou osoby 80+, kterých se budou nové termíny týkat, informovány zasláním SMS zprávy s výzvou k registraci/objednání. Obesláno bude v každé spádové oblasti pouze tolik osob, kolik bude vypsáno termínů. Citace z tiskové zprávy Ministerstva zdravotnictví: Nově registrace proběhne tak, že zájemce o očkování nejprve na webu při vstupu do formuláře zadá telefonní číslo, na které mu přijde kód PIN1 pro potvrzení, což je bezpečnostní opatření proti neoprávněnému přihlašování ze strany robotických počítačových programů. Přihlášený bude poté zadávat jméno, trvalé bydliště, rodné číslo a číslo a název své zdravotní pojišťovny. Vybere také preferované místo, kde se chce nechat očkovat. V momentě, kdy v tomto očkovacím místě bude volná kapacita, bude o tom informován prostřednictvím zaslaného kódu PIN2, který je jakousi vstupenkou do rezervačního systému. Zvací zprávy budou odesílány zájemcům postupně podle jejich věku a dostupnosti dávek vakcíny ve vybraném očkovacím místě. Bez zvací SMS není rezervace možná. Po zadání PIN2 bude nově zájemce odkázán přímo na kalendář zvoleného očkovacího místa, kde si vybere z nabízených termínů očkování. Nebude tak již nutné přihlašovat se opakovaně k nalezení volných kapacit. Volbou prvního termínu (data a času) si zájemce zvolí termín aplikace 1. dávky očkovací látky. Termín aplikace 2. dávky zájemci o očkování systém přiřadí automaticky na ten samý čas, a to s rozestupem 28 dní. Po dokončení rezervace obdrží zájemce na jím uvedenou e-mailovou adresu dva samostatné e-maily potvrzující úspěšné dokončení rezervace – jeden na první a druhý na druhou dávku očkovací látky. V případě, že zájemce potřebuje změnit očkovací místo, je nutné provést novou registraci.


- Odpadá tedy, že senioři podle dosavadního nastavení systému museli sami hlídat volné termíny ve vybraném očkovacím centru. V současné době je v Kraji Vysočina zaregistrováno k očkování cca 8 600 seniorů 80+.


- Rada Kraje Vysočina ustavila pracovní skupinu Vakcinace, tým bude koordinovat a řídit proces očkování v Kraji Vysočina (více v tiskové zprávě ZDE).


- 20. ledna 2021 se uskutečnila další videokonference k problematice očkování v regionu, tentokrát se starosty ORP. Na základě ohlasu bude stejná videokonference otevřena také pro zástupce všech obcí, hejtman Kraje Vysočina považuje za nezbytné, aby měli všichni starostové měst a obcí pravdivé a aktuální informace, mohli položit dotazy, vznést zpětnou vazbu a podněty a diskutovat problematiku s ohledem na dopad na občany v regionu


- Představena byla místa pro zřízení případných budoucích velkých očkovacích center v okresních městech Vysočiny. Na výběru se zásadním způsobem podílela sama města, která své nabídky vhodných objektů doplnila o kooperaci městských policií, technických služeb, dodávkou a sestavením mobiliářů, pomocí se zajištěním administrativních a dalších servisních služeb (více v tiskové zprávě ZDE).


- Odběrová místa nabízí aktuálně jak v případě testů PCR i antigenních testů okamžitě dostupnou kapacitu. Místa se připravují na vyšší zájem o antigenní testování v době jarních prázdnin. Testování na protilátky nabízí v regionu aktuálně Nemocnice Jihlava, Nové Město na Moravě a Pelhřimov  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.1.2021 / 21.1.2021

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze