Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Závěry jednání Komise Rady AKČR pro školství a sport: upravené maturity, snaha vrátit závěrečné ročníky do škol i prioritní skupiny pro očkování

Závěry jednání Komise Rady AKČR pro školství a sport: upravené maturity, snaha vrátit závěrečné ročníky do škol i prioritní skupiny pro očkování
Komise Rady Asociace krajů ČR pro školství a sport, které předsedá primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib, v úterý 19. ledna do pozdních odpoledních hodin jednala videokonferenčně mimo jiné o budoucí podobě maturitních zkoušek, podmínkách návratu žáků do škol i stanovení prioritních skupin mezi pedagogickými a nepedagogickými pracovníky při očkování proti COVID-19. Jednání se účastnil kromě zástupců jednotlivých krajů také ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. „Podle slov ministra Plagy nyní ministerstvo školství intenzivně jedná s ministerstvem zdravotnictví o aktualizaci matice PES, tak aby se závěrečné ročníky ZŠ, SŠ a VOŠ, praktická výuka a také malotřídky do 50 žáků mohly co nejdříve vrátit do školních lavic,“ informoval o průběhu jednání krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala.
 

 
 

Podstatná část včerejšího jednání se týkala podoby jarní maturitní zkoušky. Už nyní je jasné, že státní část maturit se bude skládat pouze z didaktických testů, a to v termínu 3.–7. května 2021. Zcela odpadnou písemné práce. Podoba profilové části maturit, rozsah, nastavení a organizace zkoušek, bude pak na školách samotných. „Letošní novinkou je náhradní termín maturitní zkoušky v červnu, o kterém MŠMT uvažuje pro žáky zejména zdravotnických oborů, kteří pomáhali při zvládání situace v sociálních a zdravotnických zařízeních. Dále bude náhradní termíny určen také pro žáky, kterým bude v řádném termínu společné části maturitní zkoušky nařízena karanténa případně izolace,“ popisuje radní Jan Břížďala a dodává, že podobně jako u opravných maturit v září, se tato zkouška bude v náhradním termínu konat ve spádových školách.

 

Dalším projednávaným tématem byla vakcinace pedagogických a nepedagogických pracovníků. Od zástupců ministerstva školství zaznělo, že za oblast školství budou mít při očkování prioritu učitelé mateřských škol, speciálních základních škol i pracovníci dětských domovů, kteří vykonávají celodenní péči. Důležitým bodem jednání byla také otázka financování školních psychologů. „Aby byl zajištěn plynulý přechod mezi programovacími obdobími, přislíbilo ministerstvo výpomoc s jejich financováním. Dobrou zprávou je, že do budoucna pak počítá se zařazením této pozice do systémového financování,“ sdělil na závěr radní Břížďala.

komise akčr

  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.1.2021 / 20.1.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze