Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

K očkování na Vysočině se mohou lidé zatím registrovat. Objednávání na konkrétní termíny bude následovat

Během prvních dvou hodin od zahájení registrace k očkování proti covid vyřídili operátoři krajské informační COVID linky 564 602 602 mimo jiné více než 150 hovorů týkajících se tématu registrace na očkování. Zhruba patnáct pracovníků stačilo vyřídit téměř 80 % hovorů. „Většina volajících potřebuje pomoci s kompletní registrací, neovládá práci s internetem, nemá připojení, na text nevidí nebo se obává, že registraci nezvládne. Po poledni jsme řešili případy volajících, kteří se nedočkali SMS doručení prvního ověřovacího kódu, nebo neměli trpělivost na něj čekat, a tak využili služeb informační linky, která může osobu registrovat i bez doručeného prvního PIN kódu,“ uvedla úskalí prvních hodin registrace občanů na Vysočině Klára Jiráková obsluhující linku.
 

 
 

V případě Kraje Vysočina je prozatím aktuální provedení registrace k očkování s výběrem budoucího pravděpodobného očkovacího místa, která jsou zřízena pod krajskými nemocnicemi. Do poloviny příštího týdne bude kompletně proočkováno všech 975 lahviček vakcíny, z každé z nich je možné připravit 5-6 očkovacích dávek. Toto státem dodané množství vakcíny zatím nestačí na uspokojení zájmu o očkování ani mezi lékaři a zdravotníky nemocnic i terénu, ani mezi klienty pobytových sociálních zařízení.

 

V okamžiku, kdy budou uvolněny termíny pro očkování prvních registrovaných na Vysočině, přijde na jejich mobilní telefon, uvedený v registraci,  SMS s instrukcemi a výzvou k potvrzení místa, výběru termínu a času.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.1.2021 / 15.1.2021

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze