Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nově pro všechny občany Kraje Vysočina – přístup k výsledkům testů na Covid-19 na Portálu občana

Nově pro všechny občany Kraje Vysočina – přístup k výsledkům testů na Covid-19 na Portálu občana
Jednoduchý a otevřený přístup ke všem datům o vlastní osobě včetně zdravotnické dokumentace je základním právem všech občanů. Úkolem veřejné správy a veřejných institucí je pak tyto informace občanům poskytnout, samozřejmě maximálně bezpečným způsobem. Navíc v současné době, kdy jsou služby elektronizovány, by mělo být cílem veřejné správy i poskytovatelů zdravotních služeb svým občanům, respektive pacientům přístup k údajům co nejvíce usnadnit.
 

 
 

Vysočina ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě připravil v této souvislosti aplikaci, která zpřístupní výsledky testů na Covid-19 realizovaných od března 2020 v odběrových místech na území Kraje Vysočina na Portálu občana. Všichni občané České republiky, kteří byli testováni na území Kraje Vysočina a disponují elektronickou identitou ve formě elektronického občanského průkazu, datové schránky nebo přístupu do Portálu občana vyřízeného na Czechpointu, budou mít v rámci přístupu ke své zdravotnické dokumentaci v aplikaci COVID Vysočina možnost získat PDF soubor s výpisem všech vyšetření a výsledky testů na Covid-19. V souboru PDF je také rozlišeno, zda jde o výsledek testu antigenního, PCR nebo testu na protilátky.

 

Přímý přístup k výsledku testu měli dosud pouze samoplátci, v ostatních případech měl tento přístup jen praktický lékař testované osoby. Kraj Vysočina tuto službu nabízí jako jediný v Česku, technologie sdílení dat je však připravena tak, aby ji v budoucnu mohly využít i ostatní kraje. Technologicky je transfer dat do Portálu občana zajištěn z databáze Krajské hygienické stanice prostřednictvím Národního kontaktního místa pro elektronické zdravotnictví (NCPeH). Aplikace, která občanům zpřístupňuje výsledky testů na Covid-19 vznikla zcela v režii krajského odboru informatiky.

 

Na závěr ještě malý apel na všechny občany Kraje Vysočina – vyřídit si elektronickou identitu má smysl!


Více informací na www.eidentita.cz a Portálu občana.

 

Hodně zdraví všem!


portál občana

portál občana

  • Václav Jáchim, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.1.2021 / 13.1.2021

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze