Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jednání Krizového štábu Kraje Vysočina: K dnešnímu dni je na Vysočině proočkováno 1 506 dávek

 

 
 

- Dle krajské statistiky je k dnešnímu dni v rámci nemocnic Kraje Vysočina obsazeno 35 lůžek JIP pacienty s COVID (celkem k dispozici 57 lůžek), 32 lůžek s umělou plicní ventilací pro pacienty s COVID (celkem k dispozici 46 lůžek). Plná kapacita těchto lůžek je k dnešnímu poledni v Nemocnici Třebíč. Pět krajských nemocnic se aktuálně stará o 314 COVID pozitivních pacientů, kapacita lůžek standardní péče vyhrazených pro COVID pozitivní pacienty je naplněna z 81 %. Počet zaměstnanců nemocnic s diagnózou COVID nebo v karanténě je stále více než 200.


- Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: Podle dat za posledních 14 dní žádný vysočinský okres nepatří mezi 10 nepostiženějších okresů ČR. Včera na Vysočině hlášeno 793 pozitivních případů, počet nově pozitivních je vysoký, není možné smysluplně trasovat a podchytit všechny kontakty.


- Kapacity PCR testování se postupně upravují, nejvytíženější odběrové místo je stále v Havlíčkově Brodě, vypomáhá odběrové místo v Jihlavě. Denně je provedeno cca 1 200 testů. Zájem o antigenní testování po svátcích poklesl, denně je provedeno cca 200 testů, kapacity jsou dostačující a jsou k dispozici okamžitě.


- Nasazení příslušníků Armády ČR na území Kraje Vysočina určených pro pomoc na odděleních nemocnic jako pomocná síla: nástup k 8. 1. – Nemocnice Jihlava (8 vojáků z povolání), Nemocnice Havlíčkův Brod (10 vojáků z povolání), Nemocnice Pelhřimov – požadavek na 10 vojáků z povolání se sumarizuje a čeká se na zprávu o jeho vyřízení. Další vojáci pomáhají nemocnicím i na odběrových místech při antigenním testování. V případě, že nebude moci Armáda vyhovět např. z nedostatku kapacit aktuálním požadavkům o pomoc, je s pomocnými pracemi v krajských nemocnicích připraven pomoci Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina.


- Dle hlášení ředitelů určených škol je péče poskytována 117 dětem zaměstnanců vybraných profesí. Největší zájem je o služby Základní školy a Mateřské školy Havlíčkův Brod, Wolkerova.  


- Kraj Vysočina požádá ministerstvo financí o 10 miliónů korun jako pomoc s úhradou nákladů spojených s řešením dopadů pandemie do krajského rozpočtu.

 

Přípravy na očkování:

- Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek: Zatím je předpoklad očkování cca do března v pěti krajských nemocnicích, které by to měly s ohledem na objem přislíbeného množství vakcín zvládnout. Od dubna by mělo být vakcín už podstatně více a bude třeba systémy výrazně posílit – tedy zřídit očkovací místa i mimo nemocnice.


- Kraj Vysočina má nyní k dispozici tři boxy s vakcínou, z toho jeden z prosince 2020 je už vyočkován. K dnešnímu dni je na Vysočině proočkováno 1 506 dávek. Dávky dodané po Novém roce budou prozatím opět rozděleny pro užití v krajských nemocnicích.


- Kraj Vysočina počítá se zřízením očkovacích center ve svých nemocnicích. Pokud to bude nutné, zřídil by Kraj Vysočina očkovací centra mimo nemocnice, tak aby očkování další půlrok neblokovalo hlavní provozy nemocnic. Mimo nemocnice by šlo o kapacitní pracoviště budovaná prozatím v okresních městech – k tomu je třeba minimálně dostatek vakcín pro Kraj Vysočina, dostatek pracovníků s tím, že hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek ještě tento týden obešle osobním dopisem lékaře napříč odborností a požádá je o jejich osobní pomoc v očkovacích týmech.


- Schůzka ve věci určení budoucích možných lokalit pro případné zřízení očkovacích center se starosty a primátorkou okresních měst s hejtmanem Kraje Vysočina se bude konat zítra, v pátek 8. 1. 2021.


- Jan Břížďala, radní Kraje Vysočina pro oblast školství: Tento týden jsme oslovili ředitele SŠ a VOŠ s prosbou, aby  prozatím dobrovolně nabídli žákům nezávěrečných ročníků zdravotnického zaměření dobrovolné zapojení do činnosti zdravotnických zařízení. Naším cílem je umožnit maturantům maximální prostor pro přípravu ke zkouškám, nemůžeme však vyloučit, že jejich nasazení bude v následujících týdnech nezbytné k udržení základních funkcí nemocnic, které se už v tuto chvíli starají jen v našem regionu o více než tři stovky COVID pozitivních pacientů a prognóza bohužel není vůbec příznivá. Výpomoc v nemocnicích bude studentům započítána jako praxe a k jejich aktivitě by mělo být přihlédnuto v rámci skládání zkoušek.   • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.1.2021 / 7.1.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze