Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jednání krizového štábu Kraje Vysočina: Během Vánoc dorazí na Vysočinu první dávka vakcíny. Je určena pro zdravotníky

 

 
 

-        Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: Kraj Vysočina nyní vykazuje 783 pozitivních osob na 100 tisíc obyvatel,  okres Havlíčkův Brod stále patří mezi tři nejzasaženější oblasti v přepočtu nakažených na 100 obyvatel, včera testování odhalilo na Vysočině dalších 378 pozitivních osob, podle čísel evidovaných epidemiology dochází ke stálému nárůstu nových případů.

-        O antigenní i PCR testování je na Vysočině stále velký zájem. Např. do  23. 12. absolvovalo antigenní test 7,5 tisíce osob, jen dnes 23. 12. je objednáno na antigenní testování 1880 osob, do konce roku je rezervováno dalších 3,5 tisíce termínů. Praxe však dokládá, že tak jak se registrovaní odhlašují,  objevují se stále nová volná místa.

-        Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek informoval, že první box s 195 lahvičkami představující 975 dávek vakcíny společnosti Pfizer dorazí na Vysočinu nejdříve v neděli 27. prosince 2020 (stále je reálnější spíše pozdější termín). Zásilku pro Vysočinu doručí dodavatelská společnost do Nemocnice Jihlava (centrum krajské distribuce), kde bude uložena v mrazící skříni zaručující požadované skladovací podmínky -75 st. C. Nemocnice zřizované Krajem Vysočina mají už nyní plán, jak bude očkování probíhat, už nyní jsou připravené očkovací seznamy zdravotníků.

-        Podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného mají nemocnice zřizované Krajem Vysočina k dispozici odpovídající funkční mrazící boxy pro skladování očkovacích vakcín. Další dodávka vakcín pro Vysočinu je avizována každý týden ve čtvrtek, prozatím s termíny až do 28. ledna 2021. Od 21. 1. 2021 je předpoklad, že dorazí dodávka navýšená o druhou dávku vakcíny.

-        Závazné informace a konkrétní pokyny k očkování veřejnosti zatím nejsou ze strany Ministerstva zdravotnictví k dispozici, nemocnice se nyní budou soustředit na očkování zdravotníků, následovat budou hospitalizovaní starší pacienti. Ze strany zdravotníků je už nyní o očkování velký zájem, jejich motivací jsou, podle slov ředitelů krajských nemocnic, především dosavadní zkušenosti s různě těžkým průběhem nemoci u hospitalizovaných pacientů vč. péče o pacienty, kteří s nemocí zemřeli. 

-        Nemocnice zřizované Krajem Vysočina věnují opět zvýšenou pozornost přípravě dostatku míst pro péči o COVID pozitivní pacienty. Nyní nejvytíženější Nemocnice Havlíčkův Brod má obsazeno všech šest lůžek pro pacienty, kteří musí být připojeni na umělou plicní ventilaci, pečuje o sedm desítek covid pacientů hospitalizovaných z důvodu jakýchkoli zdravotních komplikací (celkem nyní 157 hospitalizovaných v pěti krajských nemocnicích).

-        Dopady vyhlášeného 5. stupně PES na oblast školství: Od 4. ledna 2021 bude prezenční výuka umožněna POUZE žákům 1. a 2. tříd základních školy, otevřeny zůstanou mateřské a speciální školy. Ostatní ročníky ZŠ, stejně jako SŠ a VOŠ přejdou opět na distanční výuku. Prezenční výuka je umožněna u praktického vyučování a praktické přípravy žáků a studentů zdravotnických oborů ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb. Informace o způsobu výuky a pokyny k distanční výuce budou školy zřizované Krajem Vysočina zveřejňovat na svých www stránkách, šířeny budou i jinými obvyklými cestami.

-        Z důvodu výskytu pozitivních testů na covid u několika zaměstnanců Dětského domova Telč zde byla KHS nařízena od 23. 12. do 29. 12. protiepidemická opatření.

-        Krizový štáb Kraje Vysočina bude zasedat opět 7. 1. 2021.  

Vedení krajských nemocnic Třebíč, Pelhřimov a Havlíčkův Brod i touto cestou velice děkuje Armádě ČR a Hasičskému záchrannému sboru Kraje Vysočina za pomoc na odběrových místech při antigenním testování. 


POZNÁMKA:

Dopady vládních nařízení vyplývajících z 5. stupně PES na veřejné služby zajišťované krajskými institucemi budeme schopni postupně komentovat po jejich zveřejnění.


  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
  • mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.12.2020 / 23.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies