Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Respirátory z Tchaj-wanu už pomáhají v dětských domovech na Vysočině

Šest tisíc respirátorů a roušek postupně rozděluje Kraj Vysočina mezi 13 dětských domovů, které působí na území pěti okresů. Jde o humanitární dar České republice, který darovala prostřednictvím Senátu soukromá tchaj-wanská společnost. Dodávka by měla pomoci přiměřeně dokrýt spotřebu ochranných pomůcek, které používá personál a vychovatelé domovů. Předseda senátu Miloš Vystrčil si přál, zda by mohla být dodávka umístěná do některého ze školských zařízení a my jsme se v rámci Kraje Vysočina dohodli, že je budeme distribuovat do dětských domovů," řekl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Respirátory určené pro jihlavský dětský domov spolu s hejtmanem předal i Miloš Vystrčil.
 

 
 

Roušky a respirátory byly na Vysočině rozdělené dětským domovů bez ohledu na jejich zřizovatele. Senátem je avizována další část dodávky ochranného materiálu zhruba ve stejném objemu, i v tomto případě bude pravděpodobně distribuce v rámci regionu svěřena kraji.  "Roušky byly darované Senátu, my jsme se ale rozhodli, aby to nebylo komplikované, že je darujeme dál krajům. Nějak moc jsme to nepočítali, každý kraj dostal v první fázi 6000 roušek nebo respirátorů. Je na rozhodnutí hejtmanů, respektive krajských rad, jak budou využity," řekl při návštěvě jihlavského domova předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Zařízení, která využijí humanitární dar poskytnutý prostřednictvím Senátu ČR tchaj-wanskou společností: Dětský domov Humpolec, Dětský domov Nová Ves u Chotěboře,  Dětský domov Telč, Dětský domov Jemnice (vč. pracoviště Budkov), Dětský domov Rovečné, Dětský domov Senožaty, Dětský domov Náměšť nad Oslavou, Dětský domov Hrotovice, Soukromý dětský domov Budišov, Dětský domov se školou Jihlava, Výchovný ústav Počátky, Výchovný ústav Černovice a Výchovný ústav Velké Meziříčí (vč. pracoviště Janštejn a Žďár nad Sázavou).


roušky Senát

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2020 / 22.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies