Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V lednu se uskuteční konference Dotační politika Kraje Vysočina na rok 2021

V lednu se uskuteční konference Dotační politika Kraje Vysočina na rok 2021
Kraj Vysočina připravuje další ročník tradiční konference věnované problematice krajské dotační politiky. „Dotační programy Fondu Vysočiny připravované na rok 2021 představíme starostům, místním akčním skupinám, školám, neziskovým organizacím a dalším potenciálním žadatelům ve středu 6. ledna 2021,“ uvedla náměstkyně hejtmana kraje pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová. Akce s ohledem na současnou epidemiologickou situaci proběhne on-line formou.
 

 
 

Kraj Vysočina ze svého rozpočtu každoročně vynakládá významné finanční prostředky, kterými podporuje projekty k řešení rozvojových potřeb regionu. Podporována je široká škála tematických oblastí od rozvoje venkova, místní Agendy 21 přes dopravu, školství, kulturu, památkovou péči, územní plánování a sociální věci až po informační technologie, životní prostředí či prevenci kriminality a požární ochranu.


Do podoby dotačních programů kraje i výše alokace Fondu Vysočiny na rok 2021 výrazně zasáhne propad veřejných financí v důsledku pandemie onemocnění COVID-19. Zatímco v roce 2020 vyčlenil Kraj Vysočina více než 290 milionů korun pro 41 grantových programů, na rok 2021 je reálně třeba počítat s určitým omezením jak počtu programů, tak i dostupných finančních prostředků. „Systémové dotační nástroje Fondu Vysočiny představují již řadu let významnou rozvojovou pomoc obcím, místním akčním skupinám, školám, neziskovým organizacím i dalším regionálním partnerům. Budeme proto i na příští rok usilovat o zachování těchto nástrojů v maximální možné míře, jakou dovolí očekávaný vývoj daňových příjmů kraje,“ doplnila Hana Hajnová s tím, že návrh krajského rozpočtu na rok 2021 a tedy i finanční alokace pro Fond Vysočiny bude projednávat Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém zasedání 22. 12. 2020.


Konference Dotační politika Kraje Vysočina na rok 2021, která se uskuteční on-line formou 6. ledna 2021 přinese přehled všech dotačních programů, které Kraj Vysočina předpokládá na příští rok vyhlásit. Zájemci o krajskou dotaci získají také praktické informace týkající se předkládání žádostí o podporu a závěrečného vyúčtování projektů a budou seznámeni s příklady nejčastějších pochybení, vč. doporučení, jak se chyb vyvarovat. Program konference samozřejmě počítá i s prostorem pro dotazy, diskusi či konzultace připravovaných projektů s garanty jednotlivých programů.


Konference je určena především zástupcům obcí, mikroregionů, místních akčních skupin, neziskových organizací, škol a dalších regionálních partnerů. Zájemci o účast mohou kontaktovat Lenku Matouškovou (e-mail Matouskova.L@kr-vysocina.cz, tel. 724 650 278), od které následně včas obdrží odkaz pro vstup do on-line prostředí a další nezbytné organizační pokyny.  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.12.2020 / 17.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze