Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Symbolická odměna za aktivní inovativní přístup k distanční výuce míří k učitelům

Symbolické odměny za mimořádně aktivní přístup k výuce v období pandemie COVID-19 pro třicítku zřizovaných středních škol dnes projednala rada kraje. „Obě vlny pandemie výrazně zasáhly do výuky ve všech školách. Jak na jaře, tak nyní školy přešly na distanční výuku, případně na kombinovanou formu vzdělávání, což na učitele a učitelky kladlo zvýšené nároky. Dnes bylo rozhodnuto odměnit nejaktivnější pedagogy krajem zřizovaných škol, kteří metodicky vedli zavádění nových technologií do výuky, stáli za nastavením a vyladěním nového stylu výuky nebo byli trpělivými mentory pro své kolegy a žáky škol,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala.
 

 
 

Rada Kraje Vysočina dnes schválila souhrnnou částku ve výši 326 tisíc korun, která bude na jednotlivých školách rozdělena mezi 48 nejaktivnějších a nejinovativnějších učitelů a učitelek, jak je navrhli ředitelky a ředitelé škol.  „I když doba distanční výuky a řady dalších přísných opatření generovala pro školy a pedagogy řadu limitujících situací, podařilo se ve středním školství na Vysočině udržet plnohodnotný kontakt učitelů s žáky a díky aktivitám pedagogických sborů vytvořit nové šablony pro vzdělávání s využitím moderních prvků výuky,“ doplnil Jan Břížďala s tím, že vedení Kraje Vysočina má velký zájem s těmito učiteli úzce spolupracovat i v dalších projektech kraje, neboť ukázali, že jsou aktivní a jejich přístup může být v mnoha směrech inspirační.

 

Odměny pro nejaktivnější a inovativní pedagogy vyplatí Kraj Vysočina z úspor rozpočtové kapitoly školství, mládeže a sportu.  


  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.12.2020 / 15.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies