Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Životní prostředí Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ježíšek naděluje zvířátkům, připojte se i Vy

V rámci potravinové sbírky se v listopadu na Vysočině shromáždilo celkem 16,4 tun potravin, které najdou své uplatnění u osob v sociální nouzi a neskončí v popelnicích nebo na skládkách komunálního odpadu a nezatěžují tak odpadové hospodářství. „Málokdo ovšem ví, že Potravinová banka Vysočina, která sváží zboží z obchodních řetězců, předává některé potraviny, zeleninu a ovoce horší kvality do záchranné stanice v Pavlově nebo do jihlavské zoologické zahrady. Pomáhá tak snižovat plýtvání potravinami a zároveň obohacuje jídelníček zvířecím svěřencům výše uvedených organizací,“ informuje náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Lukáš Vlček.
 

 
 

Každý z nás se může stát v adventním období Ježíškem a nadělit potraviny pro lidi v nouzi prostřednictvím Potravinové banky Vysočina nebo jejích partnerů. Můžete vyrazit na procházku do lesa a přinést zvířátkům kaštany, žaludy, jablka či mrkev a obohatit tak jejich jídelníček v zimním období. Místní lesník či myslivec poradí, na jaké nejvhodnější místo pochoutky pro zvířata dát. Další možností je kontaktovat přímo záchranou stanici v Pavlově – ředitele Zbyška Karafiáta, tel. 734 309 798. Lze nadělit tyto potraviny – oříšky, mražené ryby, dětské piškoty, psí piškoty, tatra mléko 7,5 %, ptačí zob, slunečnice, zrní, hrách, ovesné vločky nebo doplnit vybavení stanice – misky, teraboxy, klece, koupací misky, kbelíky, ručníky, utěrky, dětské čepice pro veverky, pinzety a jiné. Podobným způsobem se stanete Ježíškem i pro ZOO Jihlava, kde je kontaktní osobou zoolog Richard Viduna, tel. 737 266 421, se kterým se domluvíte, jaké nejvhodnější potraviny můžete nadělit jejich svěřencům.

 

Pokud byste chtěli podpořit činnost Potravinové banky Vysočina a každý sám u sebe začít s omezováním plýtvání potravinami nebo se stát Ježíškem pro zvířátka, kontaktuje Stanici Pavlov a ZOO Jihlava nebo se podívejte na níže uvedené webové stránky:

potravinovebanky.cz/potravinova-banka-vysocina

www.stanicepavlov.eu

zoojihlava.cz

 

 

  • Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.12.2020 / 9.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze