Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Fotosoutěž Muzea Vysočiny Jihlava zná své letošní vítěze

Již po sedmnácté se uskutečnila fotografická soutěž nesoucí název Photographia Natura, která má pokaždé jiné téma. „To letošní bylo spíše dokumentární a reportérské. Všichni, co se do soutěže aktivně zapojili, mají můj velký obdiv. Sešly se zajímavé a kvalitní snímky. Vítězům srdečně blahopřeji a přeji spoustu dalších zdařilých fotografických úlovků,“ vzkázal alespoň na dálku Roman Fabeš, radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
 

 
 

Tématem letošní fotografické soutěže PHOTOGRAPHIA NATURA byly Interakce v přírodě - respektive zachycení interakcí mezi jakýmikoli organismy v přírodním prostředí. Jedná se již o sedmnáctý ročník každoroční soutěže pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava, která si našla řadu příznivců. A proto ani letos nebylo překvapením, že do uzávěrky, která byla 11. listopadu, přišlo 161 soutěžních fotografií celkem od 33 autorů ze 17 obcí a měst napříč celou republikou.  Každý z osmičlenné odborné poroty vybral deset z jeho pohledu nejlepších snímků.  Následně prostým součtem bylo stanoveno pořadí, do kterého se dostalo 39 bodovaných snímků. Toto anonymní hodnocení probíhalo ve dnech 26. a 27. listopadu. A vzešla z něho vítězná fotografie s názvem Hodování od Jaroslavy Melicharové z Jihlavy. Druhé místo získal fotograf Jaroslav Hedbávný z Třebíče s fotografií Já chci taky! a na třetí příčce se umístil snímek U rybníka od Pavla Zacha z Jihlavy. Kupodivu pomyslné stupínky vítězů obsadili autoři z Vysočiny. Všichni jmenovaní se mohou těšit na pěkné ceny, které spolu s jihlavským muzeem věnoval Kraj Vysočina a firma Mitech s. r. o. Jihlava. Z důvodu nouzového stavu a souvisejících omezení nebylo bohužel možné uskutečnit slavnostní vyhlášení spojené s předáním cen a vernisáží výstavy. Jako to bývá za normálních okolností.

 

Vítězné fotografie spolu s dalšími soutěžními snímky jsou k vidění v expoziční budově jihlavského muzea na Masarykově náměstí v rámci výstavy Photographia Natura 2020. Těchto 60 velmi zdařilých fotografií bude možné na muzejních arkádách zhlédnout až do neděle 7. února 2021. A poté ještě v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě, kam jako již tradičně poputuje na další dva měsíce.

 

A jaké téma bude pro příští již osmnáctý ročník? To se nechme prozatím překvapit. Rozhodně však doporučujeme sledovat webové stránky muzea muzeum.ji.cz.


pozvánka  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Veronika Landsmanová
Vytvořeno / změněno: 9.12.2020 / 9.12.2020
Informace jsou aktuální

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Významné osobnosti Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze