Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina zakoupil do Zakarpatí nové počítače s výukovým programem, dar musí ještě odsouhlasit krajské zastupitelstvo

Do partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny pořídil Kraj Vysočina 21 notebooků vybavených softwarem Class manager. Ten umožní mimo jiné vytvořit si v rámci výuky virtuální třídu, sdílet navzájem výukový obsah, zadávat a hodnotit úkoly nebo využít dalších výukových programů, které pak bude Class manager centrálně spravovat. „Pro pilotní projekt v oblasti IT byla vybrána jedna třída ZŠ č. 3 v Užhorodě, kde se vyučuje český jazyk, a která splňuje i požadavky na internetové připojení,“ přibližuje hejtman Vítězslav Schrek a dodává, že dar bude poskytnut prostřednictvím dobročinného fondu ViZa a předán při nejbližší pracovní cestě do Zakarpatí. Pořízení zvýhodněných notebooků včetně programového vybavení za 207 139,90 Kč budou ještě schvalovat krajští zastupitelé na posledním zasedání 22. prosince.
 

 
 

Cílem pilotního projektu je ověřit fungování komplexního systému vzdělávacích technologií ve vybrané třídě základní školy a podpořit tak digitální znalosti nejen žáků, ale i učitelů, zvýšit atraktivitu i kreativitu vzdělávání a prohloubit spolupráci mezi učitelem a žákem, to vše s využitím nejmodernějších technologií. Celá sestava se pak skládá z access pointu, který zajišťuje bezdrátové propojení notebooků učitele a žáků, 21 kusů notebooků a řídícího softwaru Class manager.

 

Technologická novinka v oblasti vzdělávání v partnerském regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny je výsledkem spolupráce Kraje Vysočina s tchajwanskou společností ACER a firmou AutoCont. Konkrétní podobu pilotního projektu domluvili zástupci krajského odboru informatiky při letošní podzimní cestě zástupců Senátu na Tchaj-wan. Vedle zmíněného výukového softwaru jsou nové počítače zdarma vybaveny také programem Windows 10 Edu a Acer Classroom manager, vše v české verzi.

 

Činnost dobročinného fondu ViZa je podporována ze strany obou partnerských regionů. Od roku 2007 Kraj Vysočina v Zakarpatské oblasti Ukrajiny spoluinvestoval do veřejně prospěšných zařízení, jako jsou základní a mateřské školy nebo ambulance lékařů částku více než 70 miliónů korun. Společně s 50% podílem Zakarpatské oblasti Ukrajiny se podařilo realizovat více než 220 společných projektů. V tomto roce také daroval Kraj Vysočina do Zakarpatí ochranné štíty i tři zdravotnickou záchrannou službou vyřazená sanitní vozidla. Další spolupráci obou regionů se daří rozvíjet také na úrovni obecních samospráv nebo hasičských a policejních sborů.


  • Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.12.2020 / 8.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze