Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kotlíkové dotace

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina do konce roku požádá o navýšení dotací na kotlíky

V maximální snaze o uspokojení všech žadatelů o kotlíkové dotace, kteří podali žádost o dotaci v rámci poslední třetí výzvy v řádném termínu do 13. 11. 2020, realizuje Kraj Vysočina všechny kroky k zajištění financování těchto projektů. Do konce roku proto na ministerstvo životního prostředí odejde žádost o poskytnutí dalších finančních prostředků, které by měly pokrýt žádosti o dotace podané od září do listopadu 2020. Podle informací Hany Hajnové, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje jde o 253 prozatím nekrytých žádostí.
 

 
 

Kraj Vysočina využije v rámci III. kola kotlíkových dotací k přerozdělení i peníze, které zbyly z předchozích výzev.

V rámci III. výzvy získal Kraj Vysočina celkem 331 miliónů korun, které mají pokrýt výměnu 3178 starých kotlů, v rámci procesu schvalování postupně předkládaných žádostí došlo už v březnu 2020 k prvnímu navýšení alokace o 94 miliónů korun, nyní Kraj Vysočina žádá podruhé. „Opakovanou výzvou k navýšení celkových dotací se podařilo Kraji Vysočina navýšit původní přidělenou alokaci o celou jednu třetinu,“ uvedla Hana Hajnová.

 

O dalším navýšení dotace pro Kraj Vysočina k přerozdělení mezi žadatele o kotlíkovou dotaci rozhodne ministerstvo životního prostřední pravděpodobně na jaře příštího roku. Okamžitě poté bude zahájen administrativní proces uzavření smluv s desítkami dalších žadatelů. 


  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.12.2020 / 8.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Kotlíkové dotace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies