Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výroba sýrů má na Vysočině dlouhou tradici. V anketě lze nyní hlasovat o nejhezčí sýrovou etiketu

Nejtradičnějším a nejtypičtějším odvětvím Vysočiny je zemědělská výroba a její živočišná část má v regionu dlouhodobé zastoupení. Statistiky evidovaly k 1. 4. 2020 v Kraji Vysočina přes 218 tisíc kusů skotu. Významný segment potravinářství pak představuje zpracování mléka a výroba mléčných výrobků, zejména sýrů. „Sýry patří k nejstarším potravinám lidstva a jejich sortiment tvoří nejvýznamnější soubor mlékárenských výrobků, a to nejen pro jejich rozmanitou chuť, přitažlivou vůni, ale zejména pro jejich nezastupitelný význam v naší výživě. Sýry můžeme v našem kraji často zakoupit přímo ze dvora a mnoho producentů mléka vyrábí vysoce kvalitní sýry. Každý z nás by měl pro posílení svého zdraví denně do svého jídelníčku zakomponovat mléčný výrobek a podpořit svým nákupem regionální producenty Kraje Vysočina,“ říká náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Lukáš Vlček.
 

 
 

V Kraji Vysočina hospodaří v zemědělství více než 4 100 subjektů, které mají různou velikost a na krajských akcích a výstavách se prezentují potraviny vyrobené regionálními výrobci. Průměrná  spotřeba konzumního mléka na jednoho obyvatele naší republiky se pohybuje v posledních letech okolo 58 litrů za rok. Sýrů pak  každý z nás zkonzumujeme v průměru 13 kg za rok, z toho 2 kg připadá na tavené sýry, 11 kg nám tedy zbývá na přírodní sýry. Sýry jsou  nejčastěji vyráběny z kravského, ovčího, ale i kozího  mléka. Prezentaci nejrůznějších sýrů nejen našich producentů můžete vidět, ochutnat a nakupovat v rámci tradičních Mlékárenských dnů v Přibyslavi, kde se v letošním roce konal již 29. ročník. Sýr se vyrábí srážením mléka syřidlem nebo kyselinou mléčnou. V některých případech může být ke sražení mléka použita i kyselina, jako vinný ocet nebo citrónová šťáva. Známe sýry, které jsou ochuceny bylinkami, různým kořením, ořechy, šunkou či dalšími přísadami.

O nákupu konkrétního výrobku často rozhoduje u spotřebitelů balení nebo etiketa, a právě nejlepší sýrové etikety hledá už od roku 1973 Klub sběratelů kuriozit. Také letos lze v anketě hlasovat pro 26 zajímavých etiket s novými náměty, které byly na trh uvedeny v roce 2020. Na www.sberatel-ksk.cz mohou hlasující zvolit mezi etiketami tu, která se jim nejvíce líbí z hlediska estetického, grafického i funkčního, k dispozici mají celkem šest hlasů.

 

 

  • Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.12.2020 / 7.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze