Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jednání Krizového štábu Kraje Vysočina: Vysočina hlásí připravenost na dobrovolné antigenní testování pedagogických pracovníků

 

 
 


  •        Informace KHS se sídlem v Jihlavě: Současný celokrajský stav pozitivně testovaných občanů je k 2. prosinci 816 pozitivních případů na 100 tisíc obyvatel, nejvíce postiženým okresem je s 1391 případem na 100 tisíc obyvatel Havlíčkův Brod, počet denních přírůstů mírně klesá, bohužel nijak výrazně.
  •         Vyhodnocování testů PCR se nově provádí i v Nemocnici Třebíč, vybudovaná  laboratoř denně stihne zpracovat až čtyři desítky vzorků. V současné době disponují vlastní laboratoří na zjišťování COVID čtyři krajské nemocnice.
  •         Tento víkend poprvé klesla celková čísla hospitalizovaných osob s nákazou COVID v různě těžkých formách v nemocnicích Kraje Vysočina pod 200. Pod stejnou psychologickou hranici se dostala i suma aktuálně nemocných zaměstnanců nemocnic.
  •         Stále platí, že krajské nemocnice na Vysočině pokračují s přípravou na návrat k běžné operativě, tak jak jim to stav hospitalizovaných  dovoluje. Vedení nemocnic se snaží ustoupit od zaměstnávání studentů na příkazy práce, tak jak to situace umožňuje, tak se studenti vrací do výuky. Situace je zařízení od zařízení různá. Např. Nemocnice Jihlava se bez pomoci studentů stále neobejde. Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek bude apelovat na ústřední orgány, aby byla zvážen způsob odměňování studentů pod pracovním příkazem, kterým podle krizového zákona náleží odměna za práci do 6 měsíců po skončení nouzového stavu. Tato praxe je však pro studenty nasazené do první linie nepřijatelná, nemohou zůstat dlouhé měsíce bez prostředků, v některých případech může jít o příčinu vážných sociálních problémů.
  •         Armáda ČR ukončí svou misi v Domově pro seniory Mitrov 8. 12. 2020 (Armáda zde pomáhala od 18. 11. 2020), působení Armády ČR v Nemocnicích Třebíč a Pelhřimov bude ukončeno také 8. 12. 2020 (v Kraji Vysočina nyní pomáhá 38 vojáků)
  •         Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek převezme příští týden od předsedy Senátu Miloše Vystrčila 12 tisíc respirátorů, jako část humanitárního daru Taiwanu České republice. Budou rozděleny do některých školských zařízení.
  •         Připravenost Kraje Vysočina k antigennímu testování pro pedagogické pracovníky: organizačně velice náročné se na tuto aktivitu připravit, testování je nepovinné a je prováděno zdarma, bude probíhat 4. – 18. 12. , nutná je registrace předem na https://odbery.kr-vysocina.cz (od 3. 12., od 16:00), registrace usnadní následnou identifikaci testované osoby, ušetří čas spojený s administrativou výkonu na odběrových místech a testovaní si budou moci vyzvednout potvrzení o vyšetření bezpečnou cestou přímo z aplikace.   

 

 


Antigenní testování pedagogických pracovníků na Vysočině, organizace příslušných odběrových míst:

Nemocnice Jihlava

Místo pro antigenní testování je shodné s PCR místem testování – stan a buňka v areále nemocnice, odběr formou drive-in i pro příchozí, provozní doba bude stanovena po všechny všední dny odpoledne. Zahájení testování od pátku 4.12.

Nemocnice Havlíčkův Brod

Místo pro antigenní testování je shodné s PCR místem testování – stan a buňka na hlavním parkovišti ul. Rozkošská, provozní doba – út, čt, so 8:00 – 12:00. Zahájení testování od úterý 8.12.

Nemocnice Třebíč

Odběry budou prováděny prostřednictvím výjezdového týmu, místo a čas bude domluveno s jednotlivými ORP. I na tyto odběr je nutné se předem registrovat. Jednotlivá místa a termíny odběrů budou k dispozici na https://odbery.kr-vysocina.cz . Zahájení testování od pátku 4.12.

Nemocnice Pelhřimov 

Odběry budou prováděny prostřednictvím výjezdového týmu do konkrétních OPR v kombinaci s odběrovým místem, které je shodné s PCR místem testování před hlavní budovou nemocnice, provozní doba odběrového místa po, st, čt 11:00 – 15:00. Výjezdy jsou zatím plánovány do spádových oblastí Humpolec, Pelhřimov, Pacov. Zahájení testování od pondělí 7.12.

Nemocnice Nové Město na Moravě

Místo pro antigenní testování je shodné s PCR  místem testování – odběrové centrum, provozní doba bude definována v rezervačním systému. Zahájení testování od pátku 4.12.

  • Výjezdová služba Cytogenetika Brno zajistí odběry v oblasti Velkého Meziříčí, nutno domlouvat individuálně


Platí, že na dobrovolné antigenní testování je NUTNÉ se předem vždy registrovat. Antigenní testování trvá u jedné osoby při zohlednění povinných administrativních úkonů i vyšetření cca 15 minut.


  •  tisk@kr-vysocina.cz


 


 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2020 / 3.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze