Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Informace o režimu přijímacích zkoušek na střední školy a o maturitních zkouškách

Pokračují přijímací zkoušky na střední školy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy tento týden na svých www stránkách informovalo o průběhu přijímacích zkoušek na střední školy, závěrečných zkoušek a o průběhu maturit. Termín uvedených zkoušek se bude odvíjet od data, kdy bude zrušeno krizové opatření vlády ohledně uzavření základních a středních škol. Jednotné přijímací zkoušky proběhnou nejdříve 14 dní po umožnění studentům vrátit se do škol, v případě maturity a závěrečných zkoušek to pak budou tři týdny. U přijímacího řízení na maturitní obory středních škol bude hlavní odlišností to, že ředitel školy sám rozhodne, jestli k přijímacímu řízení využije jednotnou zkoušku od Cermatu, nebo dá přednost zkoušce školní. Na státní části maturity se nic nemění, pouze nebude hodnocena známkami.
 

 
 

Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala potvrdil, že Kraj Vysočina jako zřizovatel nebude svým středním školám dávat jednotné doporučení k volbě varianty přijímací zkoušky. Bude tedy čistě na řediteli školy, k jaké variantě se přikloní. Možnost podat si dvě přihlášky pro studium na střední škole platí, přihlášky musí být podány do 1. března 2021. Ředitelství jednotlivých škol budou ve standardním termínu do 31. ledna 2021 např. na www stránkách škol informovat, zda se v případě jejich školy bude konat v rámci přijímacího řízení jednotná přijímací zkouška, nebo vlastní školní přijímací zkouška, nebo zda od obou zkoušek za stanovených podmínek ustoupí.

Kompletní informace k harmonogramu přijímacích i maturitních zkoušek jsou k dispozici na: https://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/jak-probehnou-prijimaci-a-maturitni-zkousky .

 

V devátých ročnících ZŠ je na Vysočině nyní 4 424 žáků, v závěrečných ročnících středních škol je evidováno 4 870 žáků, z toho v maturitních ročnících středních škol působících na Vysočině je 2 708 žáků. Střední školy na Vysočině navštěvuje celkem 20 307 žáků.  

 

Harmonogram přijímacího řízení ke vzdělávání v maturitních oborech vzdělávání pro školní rok 2021/2022  (Zdroj: MŠMT)

obrázek

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.12.2020 / 2.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze