Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Testování na protilátky COVID-19 v Nemocnici Nové Město na Moravě

Dnešním dnem je na Vysočině spuštěna nová služba nabízející test na přítomnost protilátek COVID-19 pro samoplátce. Tuto službu nabízí Nemocnice Nové Město na Moravě. Vyšetření stojí 500 korun a provádí se odběrem žilní krve. Samoplátci se na tento test mohou objednávat prostřednictvím aplikace odbery.kr-vysocina.cz, kde lze provést i platbu. Výsledkem vyšetření bude orientační informace pro samoplátce, zda v minulých měsících prodělali onemocnění COVID-19. Jak informovala Klára Jiráková, koordinátorka odběrových míst Kraje Vysočina, výsledky a potvrzení o vyšetření s výsledkem, které však slouží pouze pro informaci a nemohou být použity jako doklad o bezinfekčnosti, budou zaslány formou SMS do 48 hodin. Bude možné je také vytisknout z krajské aplikace odbery.kr-vysocina.cz, kde se zájemci na test objednali. Pro více informací volejte COVID linku Kraje Vysočina 564 602 602.
 

 
 

Odběr krve bude prováděn na infekční ambulanci Nemocnice Nové Město na Moravě. Vyšetření není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. „Moc děkujeme pracovníkům odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří nám umožnili testy na protilátky zájemcům zprostředkovat přes již existující aplikaci. Zájemci se objednají a zaplatí ještě před tím, než k nám na testy vyrazí,“ uvedla ředitelka nemocnice Věra Palečková.


Test není určen k diagnostice akutního onemocnění COVID-19. „Test by určitě neměl podstupovat někdo, kdo aktuálně trpí některým z příznaků onemocnění COVID-19. Produkce protilátek nastává cca dva týdny po prvních potížích, proto by měl být odběr proveden více než za dva týdny od začátku klinických příznaků,“ upozorňuje primářka Oddělení klinických laboratoří a transfúzní služby Nemocnice Nové Město na Moravě Vlasta Musilová.


Nabídku testování na přítomnost protilátek COVID-19 pro samoplátce zvažují i ostatní nemocnice, zásadní pro rozšíření nabídky o tuto službu bude zájem ze strany veřejnosti.


Objednávání k testu na protilátky v Nemocnici Nové město na Moravě v aplikaci odbery.kr-vysocina.cz  • Více informací Nemocnice Nové Město na Moravě, p. o.
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.12.2020 / 1.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze