Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Odpady Vysočiny

Mobilní verze webu

Hejtman Vítězslav Schrek navštívil Domov pro seniory v Mitrově

Hejtman Vítězslav Schrek navštívil Domov pro seniory v Mitrově
Domov pro seniory v Mitrově na Žďársku se v polovině listopadu dostal do nelehké personální situace. Dlouhodobá absence tří desítek osob s potvrzenou nákazou COVID-19 přinutila vedení domova k podání žádosti o součinnost Armády ČR. Do Mitrova dnes dopoledne v rámci své první pracovní cesty dorazil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. „V současné chvíli je mitrovské zařízení nejzasaženějším pobytovým zařízením v regionu. Bez pomoci armády není jeho obvyklý provoz možný. S ohledem na nepříznivou prognózu vývoje počtu nemocných klientů a opravdu pomalý návrat zaměstnanců po uplynutí karantén a izolací je prodloužení pomoci armády opravdu nutné. Za zvládání nesnadné situace má všechen personál můj obdiv a rád bych všem poděkoval,“ říká hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek po osobním setkání s vedením zařízení.
 

 
 

Pracovní cesta hejtmana Vysočiny dnes pokračovala i do Třebíče. Zdejší krajská nemocnice stále hlásí vysoká čísla hospitalizovaných osob s těžkým průběhem COVID-19. Aktuálně jsou zde plně obsazena všechna lůžka s umělou plicní ventilací. Nemocnici chybí 53 nemocných kmenových zaměstnanců. Hejtman Vítězslav Schrek se v rámci své návštěvy zajímal o průběh stavby operačních sálů Nemocnice Třebíč. „Potěšitelná je skutečnost, že stavba probíhá v souladu s harmonogramem, a není tedy prozatím ohrožen termín jejího dokončení v létě 2022. Tato stavba za téměř 345 miliónů korun bude podle slov vedení nemocnice obrovským dárkem pro zkoušené zdravotníky,“ dodal hejtman Vítězslav Schrek.

 

V souvislosti se stále relativně vysokými denními přírůsty covid pozitivních osob na Vysočině se hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek obrací na veřejnost s výzvou, aby stále pečlivě dodržovala platná přísná hygienická nařízení. 


Mitrov

 

třebíč

  • tisk@kr-vysocina.cz  
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.11.2020 / 27.11.2020 | Zveřejnit od: 27.11.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Odpady Vysočiny

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze