Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Jednání Krizového štábu Kraje Vysočina: Epidemiologická situace v kraji ještě není dobrá

 

 
 

- Krajská hygienická stanice v Jihlavě informovala, že včera bylo 348 pozitivně testovaných, před týdnem 364 pozitivně testovaných. Z toho vyplývá, že situace v kraji není ještě dobrá, počty pozitivních na 100 tisíc obyvatel se stále pohybují nad číslem 1 000. Záchyt pozitivních z celkového počtu testovaných je okolo 45 %, což nevyšší číslo v rámci ČR.

 

- Věznice v Rapoticích hlásí 26 pozitivních vězňů, věznice ve Světlé nad Sázavou 2 pozitivní vězenkyně, následně proběhne testování kontaktů, u personálu obou zařízení nebyla zatím nákaza zaznamenána.

 

- V pondělí 30. 11. s nástupem žáků prvního stupně do prezenční výuky ukončí činnost školy určené pro péči o děti rodičů vybraných profesí. V posledních dnech byl zaznamenán zvýšený počet onemocnění COVID-19 v mateřských školách a školních jídelnách, narůstá počet přerušených/omezených provozů mateřských škol.

 

- Podle potřeb jednotlivých nemocnic budou postupně uvolňováni do výuky studenti maturitních ročníků a VOŠ. Podle hejtmana Vítězslava Schreka by mělo jít vždy o vzájemnou dohodu studentů, rodičů i ředitelů škol a nemocnic.

 

- Počet COVID pacientů na standardních lůžkách v krajských nemocnicích se pohybuje okolo 50 %, maximální vytíženost na lůžkách s umělou plicní ventilací hlásí stále Nemocnice Třebíč, která má největší obsazenost i na JIP, situace na JIP se v tuto chvíli zlepšila v Nemocnici Havlíčkův Brod, kde leží dva COVID pozitivní pacienti. Po určitém poklesu se počet hospitalizovaných COVID pacientů zastavil a dále neklesá.

 

- Postupně se snižuje počet COVID pozitivních zaměstnanců v krajských nemocnicích, k dnešnímu dni je jich 208 a 39 v karanténě. Přesto stále není možné si bez pomoci studentů provoz nemocnic představit.

 

- Od pondělí 30. 11. plánují nemocnice částečně obnovit operativu, dle vyjádření ředitelů půjde o drobné zákroky, které nevyžadují delší hospitalizaci pacienta.

 

- 43 příslušníků Armády ČR pomáhá ve třech krajských zařízeních – v Nemocnici Třebíč, Nemocnici Pelhřimov a v Domově důchodců Mitrov. Na žádost ředitele domova se připravila a odeslala žádost o prodloužení působení armády v tomto zařízení, protože k dnešnímu dni je zde 54 pozitivních klientů a 30 zaměstnanců, což je přibližně 1/3 personálu. O prodloužení armádní pomoci žádají také obě nemocnice. Pokud bude žádosti vyhověno, zůstanou vojáci v zařízeních do 8. 12. 2020.  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.11.2020 / 26.11.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies