Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Na nákup tří automobilů pro sociální účely přispějí Kraji Vysočina evropské fondy

Další tři automobily pro potřeby svých sociálních zařízení nakupuje nyní Kraj Vysočina a 90 % pořizovacích nákladů uhradí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. První z vozidel Citroën Berlingo s Flexi rampou pro snadný nájezd vozíčkáře do vozu bylo v srpnu letošního roku předáno Domovu Kamélie Křižanov a využívat ho budou klienti denního stacionáře a komunitního bydlení v transformovaných domácnostech v Třešti. „Vyhlášení výběrových řízení na dodání zbývajících dvou vozů se připravuje na leden příštího roku,“ doplňuje krajský radní pro oblast sociálních věcí Jan Tourek.
 

 
 

Tento typ vozidla pro převoz maximálně 6 osob, z toho jedné osoby na invalidním vozíku, byl zvolen záměrně, a to jak s ohledem na kapacitu denního stacionáře v Třešti, tak i kvůli šířkovým a výškovým parametrům průjezdu do areálu transformovaného bydlení, které se nachází v uliční zástavbě bývalé židovské čtvrti. Vozidlo se od srpna využívá například pro zajištění nákupů, odvoz klientů k lékaři nebo k jejich svozu z domácího prostředí do denního stacionáře. Další dva vozy plánuje kraj umístit do nově budovaných ambulantních služeb ve Světlé nad Sázavou (provozovatel Domov Háj, příspěvková organizace) a v Jihlavě (provozovatel Domov Kamélie Křižanov, příspěvková organizace), kde budou zřízeny v rámci procesu transformace pobytových sociálních služeb v Kraji Vysočina.

 

„Tyto vozidla už budou upravena pro přepravu až 4 osob na invalidním vozíku, přičemž vozidla budou vybavena zvedací plošinou. Bude se tak jednat o speciální úpravu větších osobních dodávek pro běžnou přepravu až 9 osob. Konkrétní specifikace vozů je vždy předem nastavována ve spolupráci s budoucím uživatelem,“ sdělil podrobnosti radní Jan Tourek. Obdobná auta byla v předchozích letech pořizována převážně pro domovy pro osoby se zdravotním postižením, a to jak z rozpočtu kraje, tak i z prostředků EU při realizaci procesu transformace v plánovacím období 2007–2013, například pro Domov bez zámku v Náměšti nad Oslavou, tak i z investičních fondů jednotlivých příspěvkových organizací. Vozidla s úpravou pro převoz imobilních klientů tak už mají z příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina Domov Kamélie Křižanov, Domov důchodců Proseč u Pošné, Domov bez zámku i Domov Háj. Auta jsou využívána hlavně pro zajištění každodenních potřeb provozu zařízení a také pro převoz klientů.


  • Více informací Roma Sýkora, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
     
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.11.2020 / 25.11.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies