Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ladislav Šnelly

Snelly
Oceněn v roce 2020.
 

 
 

Ladislav Šnelly zasvětil svůj život sportu. Jako funkcionář měl rozhodný podíl na rozvoji softbalu nejen v domovském Havlíčkově Brodě.

 

V letech 1986 až 2007 vykonával Ladislav Šnelly funkci tajemníka TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Za jeho působení se ve městě podařilo vybudovat tribunu a šatny na fotbalovém stadionu, zřídit softbalové hřiště včetně zázemí, volejbalové hřiště se zázemím a rekonstruovat sportovní halu. Jméno Šnelly je díky jeho úsilí a také iniciativám jeho syna Dušana neodmyslitelně spjato s rozvojem softbalu nejen v Havlíčkově Brodě.

V rozhovoru přiznal, že na úplném počátku v budoucnost softbalu nevěřil a pod křídla tělovýchovné jednoty jej nechtěl vzít. Svému synovi, který ho k tomuto sportu přivedl, se později za unáhlený soud omluvil. Po léta pak usiloval o to, aby jak po stránce sportovní, tak po stránce vybavení posunul softbal v České republice na vyšší úroveň. Tvrdí, že dnes má tento sport na Vysočině jeden z nejlepších areálů v celé Evropě. Potvrdilo se to i v roce 2019, kdy se poprvé v historii odehrávalo mistrovství světa v softbalu mužů v Evropě, a to na dvou místech: v Praze a Havlíčkově Brodě. K tomu, aby se šampionát mohl uskutečnit, přispěl Ladislav Šnelly nejen svojí zásluhou na vybudování konkurenceschopného areálu pro tento sport, ale i tím, že se mezinárodního podniku ujal spolu se synem jako hlavní pořadatel. Havlíčkobrodská Hippos aréna už má přitom zkušenost s celou řadou mezinárodních akcí.

Od roku 2004 až doposud zastává Ladislav Šnelly funkci předsedy oddílu softbalu v Havlíčkově Brodě a za tuto dobu se podařilo kromě loňského MS zajistit a zorganizovat šestkrát ME a jednou světový pohár. Na příští rok se již chystá ME juniorů a kadetů a podána je žádost na MS juniorů a kadetů pro rok 2022.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.11.2020 / 25.11.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné skleněnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies