Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Michaela Krejčí

Michaela Krejčí
Oceněna v roce 2020.
 

 
 

Talentovaná klávesistka Michaela Krejčí už od útlého věku sbírá jedno ocenění za druhým na domácích i mezinárodních soutěžích. Konkuruje přitom i hudebníkům z vyšších věkových kategorií.

 

Michaela Krejčí je velmi talentovaná žákyně ve hře na elektronické klávesové nástroje. Pod vedením vyučujícího Martina Dvořáka se připravuje v základní umělecké škole Gustava Mahlera v Humpolci, kde současně studovala i hru na klavír. Keyboardu nakonec dala přednost, lépe na něm totiž dokáže uplatnit své multižánrové zaměření.

Přes svůj mladý věk zaznamenala už mnoho úspěchů v uměleckých soutěžích. Své kvality prokázala vícenásobným vítězstvím v konkurenci mladých hudebníků z celé republiky, ale i za hranicemi. Je absolutní vítězkou své věkové kategorie ve hře na elektronické klávesové nástroje při celostátním kole soutěží základních uměleckých škol z České republiky a zároveň i absolutní vítězkou mezinárodní soutěže, které se zúčastnila na Slovensku. Svojí dokonalou technikou výrazně posunula technické a výrazové možnosti hry na tento hudební nástroj.

Nejnovější velký úspěch zaznamenala letos v lednu na IX. zimní olympiádě dětí a mládeže v Karlových Varech. Soutěž mladých hudebníků ve hře na klávesové nástroje zde navazuje na historickou tradici uměleckých disciplín při sportovních hrách. Michaela Krejčí hájila barvy sportovního týmu Kraje Vysočina a ziskem zlaté medaile přispěla k tomu, že se Vysočina umístila na celkové páté příčce v hodnocení všech krajů republiky.

Výsledky a úspěchy mladé hudebnice příznivě reprezentují už řadu let nejen její domovskou uměleckou školu a město Humpolec, ale i celý Kraj Vysočina, potažmo Českou republiku v zahraničí.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.11.2020 / 25.11.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze