Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dušan Majer

Majer
Oceněn v roce 2020.
 

 
 

Dušan Majer je už řadu let neúnavným popularizátorem kosmonautiky. Řídí specializovaný zpravodajský portál a natočil množství dokumentů.

 

Po maturitě na gymnáziu začal Dušan Majer pracovat nejprve jako redaktor regionální televize RTA. Ke kosmonautice se dostal vlastně náhodou. Od roku 2008 psal multižánrově zaměřený blog, jeho tématy byly často například hokejové a fotbalové turnaje nebo hudba. Věděl, že se chce i v budoucnu věnovat profesně žurnalistice, a začal se proto ohlížet po zajímavějších tématech ke zpracování. Jednou jeho pozornost přilákal start raketoplánu Endeavour a tento moment se pro mladého žurnalistu stal zlomovým. Kosmonautika ho pak uchvátila a začal se jí věnovat systematicky.

V roce 2012 založil od té doby několikrát oceněný a každodenně aktualizovaný zpravodajský portál Kosmonautix.cz, který dodnes vede a spolu s dalšími redaktory tvoří. Je autorem pořadů Vesmírné výzvy a Dobývání vesmíru na internetové televizi Stream.cz a pořadů Vesmírné starty, Vesmírná technika a Vesmírné zprávy na internetové televizi Mall.tv. Založil také specializované internetové diskusní fórum věnující se kosmonautice, které má dnes kolem tisícovky registrovaných uživatelů.

Popularizační činnost Dušana Majera byla několikrát oceněna odborníky z Akademie věd České republiky a čestného uznání za publicitu v oboru vesmírných programů se jeho projektu dostalo i ze strany podvýboru pro letectví a vesmírný program Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.11.2020 / 25.11.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze